Wielkość czcionki

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Akcja książka przedszkolaka 2019 za nami

Agnieszka Puzio-Dębska / 07 czerwca 2019

Tradycją stało się, że w maju i czerwcu odbywa się akcja wręczania książek i dyplomów dzieciom, które ukończyły edukację przedszkolną.

Spotkania odbywają się już od 1997 roku w Oddziale dla dzieci i Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. B. Prusa w Mławie.

W tym roku bibliotekę odwiedziło 337 dzieci z mławskich szkół i przedszkoli.

Przedszkolaki chętnie uczestniczyli w zabawach i konkursach, które przygotowały na tę okoliczność dyrektor Maria Świtoń oraz bibliotekarki Anna Wieczorek, Grażyna Genne i Lidia Piskorska.

Gośćmi honorowymi spotkań z najmłodszymi byli: Zastępca Burmistrza Miasta Mława Janina Budzichowska, Naczelnik Wydziału Oświaty i Polityki Społecznej Magdalena Staszewska, Główny Specjalista ds. polityki społecznej i senioralnej Barbara Bielak oraz Inspektor ds. kultury, sportu i współpracy z organizacjami pozarządowymi Agnieszka Puzio-Dębska.

W tym roku przedszkolaki otrzymały książkę autorstwa Patrycji Wojtkowiak-Skóry- „Poznaję Polskę. Wiersze o Polsce” zawierającą zbiór krótkich, łatwych w odbiorze wierszyków opisujących najciekawsze miejsca w znanych polskich miastach, polskie rzeki, góry, zwierzęta, rośliny a także zwyczaje, święta, a nawet potrawy.

Życzymy dzieciom i opiekunom przyjemnej lektury i wspaniałych wakacji.

Fotoreportaż z akcji książka dla przedszkolaka na stronie - http://www.biblioteka.mlawa.pl/akcja-ksiazka-dla-przedszkolaka-2019/