Wielkość czcionki

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Gabrysia Goschorska rekordzistką Mławy i powiatu

Magdalena Grzywacz / 12 lutego 2019

Halowy Sezon Tyczkarski 2019 rozpoczęliśmy się w wielkim stylu za sprawą 14-letniej utalentowanej tyczkarki, Gabrysi Goschorskiej. Liderka Mazowieckiej Akademii Lekkoatletycznej – Mławskiego Klubu Lekkiej Atletyki wynikiem 2,80 m ustanowiła pierwszy Halowy Rekord Miasta Mława i Powiatu Mławskiego w skoku o tyczce.

Sukces ten odnotowano 3 lutego 2019 r. podczas „Mitingu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki” w hali Ośrodka Przygotowań Olimpijskich, należącej do Centralnego Ośrodka Sportu w Spale. – Gabrysia jest znakomitym wzorem do naśladowania dla młodzieży. Jej sukces jest efektem ciężkiej pracy szkoleniowo-treningowej, wykonywanej w Mławie i w Warszawie – mówi prezes Mazowieckiej Akademii Lekkoatletycznej Janusz Żbikowski.

Młoda tyczkarka dwa razy w tygodniu trenuje w stolicy. O jej rozwój sportowy poza trenerami dbają także rodzice, poświęcając wiele energii i czasu, by wesprzeć córkę na sportowej arenie. Dzięki temu Gabrysia Goschorska w swojej kategorii wiekowej jest zaliczana do najlepszych zawodniczek w Polsce. Trenuje pod czujnym okiem Andrzeja Gawędy, wielokrotnego medalisty mistrzostw Polski, trenera KS Skra Warszawa i kadry narodowej. Przed nią jeszcze wiele ważnych startów, sezon halowy potrwa bowiem do kwietnia, kończąc się Ogólnopolskim Mitingiem Tyczkarskim im. Walentego Wejmana w Gdyni.

Warto dodać, że Mławianka jest stypendystką Fundacji Banku „SANTANDER”.

Akademia MAL – MKLA w Mławie pod swoimi skrzydłami ma bardzo uzdolnioną młodzież, pochodzącą z naszego miasta i okolic. - Po „Campie Moniki Pyrek” wybraliśmy skautingowo: 9- 11 letnie dzieci, mające duże predyspozycje do uprawiania lekkiej atletyki – przypomina prezes Żbikowski. I dodaje, że oprócz Gabrysi sukcesami mogą się poszczycić także Zuzanna Rzeplińska, Mikołaj Łatka oraz Patryk Bedra, którzy również świetnie radzą sobie na skoczni. Wszystkim młodym sportowcom życzymy powodzenia!

Mateusz Przybyszewski, MG/KSM UMM