Wielkość czcionki

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Zaczynamy nowy rozdział komunikacji miejskiej w Mławie

Magdalena Grzywacz / 22 sierpnia 2018

Od 1 stycznia 2019 r. prowadzenie Mławskiej Komunikacji Miejskiej przejmie Mławskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe. Już 1 października br. na ulicach naszego miasta pojawi się pierwszy autobus tej spółki. Pojazd MKM (w nowej odsłonie) będzie jeździł zupełnie nową trasą łączącą ulice Żuromińską z Płocką.

Na Sesji Rady Miasta Mława 21 sierpnia br. burmistrz Sławomir Kowalewski poinformował o pozytywnym wyniku wielomiesięcznych prac nad nową koncepcją organizacji Mławskiej Komunikacji Miejskiej. Od 1 stycznia 2019 roku jej funkcjonowanie zapewni Mławskiego Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe, miejska spółka, która w swym statucie ma zapisaną opcję prowadzenie usług komunikacyjnych. Pierwszy autobus w odświeżonej szacie graficznej, zapewniający transport na nowej trasie Żuromińska-Płocka, wyjedzie już 1 października br. - Otwieramy nowy rozdział w komunikacji miejskiej w naszym mieście – mówił przedstawiając projekt burmistrz Sławomir Kowalewski.

Prowadzenie MKM przez spółkę miejską będzie miało bezpośrednie przełożenie na jakość oferowanej usługi, możliwość szybkiego reagowania w przypadku zmian trasy czy ich wydłużenia. Komunikacja miejska w dalszym ciągu będzie finansowana z budżetu miasta.

Przetarg na zakup autobusów już został ogłoszony. Docelowo zakłada się wprowadzenie na ulice miasta pięciu pojazdów, które – po wygaśnięciu umowy z PKS Mława (31 grudnia 2018 r.) – będą obsługiwały kompleksowo Mławska Komunikacje Miejską. Szczegółowe informacje na ten temat zostaną przekazane mediom i za ich pośrednictwem mieszkańcom Mławy na konferencji prasowej we wrześniu br.

Przypomnijmy, że utworzona w październiku 2014 roku Mławska Komunikacja Miejska cieszy się olbrzymim zainteresowaniem i sympatią mieszkańców. Autobusy poruszają się po trzech trasach, obsługując linie: 1 (główną), A i B. Rocznie z przejazdów MKM-kami korzysta 400 000 pasażerów.

Paulina Łuczyńska, Magdalena Grzywacz/Urząd Miasta Mława