16 drużyn zagrało podczas Joker Cup Mława 35+ | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

16 drużyn zagrało podczas Joker Cup Mława 35+

Urszula Adamczyk / 20 marca 2023

W sobotę 18 marca do Mławy, na turniej organizowany przez Stowarzyszenie Joker Mława, przyjechało aż 16 ekip, m.in. z Torunia, Ostrołęki, Płońska, Szczytna, Żuromina, Raciąża i Baboszewa. Wśród drużyn nie zabrakło przedstawicieli Urzędu Miasta Mława – Gold Team Mława!

Od 18.00 do 22.00 rozgrywki grupowe odbywały się w Mławskiej Hali Sportowej i w hali Zespołu Szkół nr 2. Z każdej grupy dwie ekipy uzyskiwały awans do fazy pucharowej. Już na tym etapie odpadło kilku faworytów, w tym mławskie ekipy: „Czterdziestka”, „Body Club” oraz Reprezentacja Gminy Wieczfnia Kościelna. Na tym etapie odpadli również goście z Baboszewa (jeden z faworytów imprezy) oraz mocne ekipy z Raciąża i Szczytna.  Faza pucharowa okazała się bardzo zacięta i wyrównana. Często o końcowym wyniku decydowały rzuty karne lub bramki zdobyte w ostatnich minutach. Do najlepszej czwórki awansowały dwie lokalne ekipy: Joker Mława i niezwykle mocni tego dnia Oldboy Mława, a także goście z Torunia i Tamers Olszewo Borki (okolice Ostrołęki).
Półfinały okazały się jeszcze bardziej zacięte. W pierwszym Joker Mława pokonał 1-0 gości z powiatu ostrołęckiego po świetnej indywidualnej akcji Macieja Jeziorskiego. W drugim półfinale goście z Torunia pokonują ekipę Oldboy Mława dopiero po rzutach karnych. W finale gospodarze dość pewnie pokonali gości z Torunia, którzy w swoich szeregach mieli kilku zawodników grających w przeszłości w Futsal Ekstraklasie. Wynik 2-0 to zasługa dwóch akcji braci grających od lat w ekipie gospodarzy. W pierwszej asystował starszy, Zbyszek Krystkiewicz, a Jarek popisał się doskonałym strzałem głową. W drugiej Zbyszek sam wpisał się na listę strzelców dobijając zaskakujące uderzenie, świetnie grającego w całym turnieju Tomka Leszczyńskiego. W meczu o trzecie miejsce triumfował zespół Tamers Olszewo-Borki. Mecz zakończył się kolejnymi tego dnia rzutami karnymi. 

Końcowa klasyfikacja turnieju:
1. Joker Mława
2. Oldboys Toruń

3. Tamers Olszewo-Borki
4. Oldboy Mława
5. Gold Team Mława, Oldboy Żuromin, Liberpol – Oldboy Płońsk, Oldboy Nidzica

Organizatorzy wręczyli szereg nagród indywidualnych:
Najlepszy zawodnik turnieju: Jarosław Mańka (Oldboy Toruń)
Najlepszy bramkach: Rafał Szymański (Joker Mława)
Król Strzelców: Maciej Rogalski (Oldboy Mława)

Top 5 players:
Jarosław Krystkiewicz (Joker Mława)

Piotr Ferenc (Oldboys Toruń)
Dariusz Jastrzębski (Tamers Olszewo Borki)
Marcin Kopiczko (Tamers Olszewo Borki)
Michał Michalak (Oldboy Mława)

Oprócz samego turnieju w godzinach od 12.00 do 17.00 w Mławskiej Hali Sportowej odbył się jeszcze Turniej Dzikich Drużyn JOKER MŁAWA CUP w którym rywalizowało ok. 100 zawodników w wieku 14-20 lat. Na bocznym sektorze przeprowadzono również szereg konkursów sprawnościowych. Jak co roku wiele dzieci i młodzieży wróciło do domu z nagrodami specjalnymi w postaci tzw. „Turbo Jokerów” oraz wieloma cennymi  nagrodami rzeczowymi.

Sobotnie wydarzenie odbyło się pod patronatem Burmistrza Miasta Mława. Zadanie zostało dofinansowane ze środków z budżetu miasta Mława i w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej.

Joker Mława, KSM

fot. Joker Mława