Wielkość czcionki

Tłumacz Migam.org

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Bezpieczna Kraina Energa-Operator w Mławie

Krzysztof Napierski / 10 maja 2022

Energa-Operator i Burmistrz Miasta Mława zapraszają najmłodszych do Miasteczka Bezpieczna Kraina. Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Dziecka, w czwartek 2 czerwca w parku miejskim w Mławie uczniowie szkół podstawowych i starsze przedszkolaki wezmą udział w atrakcyjnych i pouczających pokazach i warsztatach, dzięki którym dowiedzą się, skąd się bierze prąd oraz poznają zasady bezpieczeństwa w obchodzeniu się z urządzeniami elektrycznymi.

Bezpieczna Kraina Energa-Operator zagości w parku między godziną 8:30 a 16:00. Grupy uczniów i przedszkolaków będą brały udział w animacjach z wykorzystaniem eksponatów wewnętrznych pod namiotami oraz eksponatów zewnętrznych na terenie przylegającym do namiotów. W przypadku niesprzyjającej aury wydarzenie zostanie przeniesione do sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Mławie.

Pokazy dotyczące energii elektrycznej i bezpiecznego użytkowania prądu mają na celu profilaktykę zagrożeń związanych z użytkowaniem urządzeń elektrycznych i zwiększenie świadomości młodych odbiorców w tym zakresie. Przekazanie dzieciom wiedzy na ten temat w przystępny sposób będzie też stanowiło dla nich nie lada atrakcję.

KN / KSM