Wielkość czcionki

Tłumacz Migam.org

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Biesiada, twórcze inspiracje, piknik i festiwal

Krzysztof Napierski / 05 sierpnia 2022

Najbliższy tydzień w Mławie rozpoczynamy imprezowo – Biesiadą Wólczańską przy Zespole Placówek Oświatowych nr 2. W kolejne dni czekają nas m.in. warsztaty artystyczne „Zainspiruj się Pollockiem”, piknik z czworonogiem „Po ludzku o psich sprawach” i XIII Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej.

Stowarzyszenie „Stawiam Na Siebie” i Miejski Dom Kultury w Mławie zapraszają w sobotę 6 sierpnia 2022 r. o godzinie 17:00 wszystkich chętnych do parku miejskiego (przy fontannie) na pokaz pierwszej pomocy. Głównym założeniem szkolenia  jest przekazanie wiedzy i umiejętności niezbędnych do ratowania ludzkiego życia. Więcej informacji na jego temat można znaleźć TUTAJ.

W niedzielę 7 sierpnia na placu przed Zespołem Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie odbędzie się doroczna Biesiada Wólczańska. Już od godz. 17:00 będzie można korzystać z mnóstwa atrakcji. Rozstawione zostaną stoiska handlowe i promocyjne. W punkcie „Mława dla czystego powietrza 2022” będzie można się dowiedzieć o dobrych praktykach w zakresie ochrony powietrza, przybliżyć sobie zapisy ustawy antysmogowej oraz poznać możliwości dofinansowań z programu „Czyste Powietrze” (zadanie pn. „Mława dla czystego powietrza 2022 – akcje edukacyjno-informacyjne” współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego). Dla dzieci z kolei przygotowano animacje i zjeżdżalnie, wieczorem zaś wystąpią dwa zespoły: o 19:00 Supernova i o 20:30 Power Play.

W ciągu wakacji z bogatej oferty przygotowanej przez mławskie placówki mogą korzystać dzieci. Szczegółowe informacje i harmonogramy zajęć są dostępne TUTAJ i TUTAJ. W każdą sobotę natomiast na zajęcia nordic walking ścieżkami mławskiego lasu zaprasza Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji (zbiórka o godz. 9:00 przed pływalnią), a na potańcówki o 17:00 w mławskim parku – Miejski Dom Kultury.

W piątek 12 sierpnia w godzinach 10:00-12:00 Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie zaprasza na warsztaty „Zainspiruj się Pollockiem”. Będzie to doskonała okazja, aby poznać twórczość tego oryginalnego amerykańskiego malarza ekspresjonisty oraz samemu poczuć się jak artysta.

Sobotę 13 sierpnia powinni sobie zaznaczyć w kalendarzu miłośnicy psów. Tego dnia o godz. 13:00 w mławskim parku rozpocznie się piknik z czworonogiem „Po ludzku o psich sprawach”. Zaprasza Miejski Dom Kultury w Mławie.

Tydzień zakończymy XIII Festiwalem Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej organizowanym przez Klub Seniora „Pogodny Uśmiech” w Mławie. Zapraszamy pod estradę w parku miejskim w niedzielę 14 sierpnia o 18:00.

oprac. KN