Business College rusza w mławskim urzędzie pracy | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Business College rusza w mławskim urzędzie pracy

Krzysztof Napierski / 19 czerwca 2024

We wtorek 18 czerwca 2024 r. odbyła się konferencja inaugurująca Akademię Biznesu – Business College Powiatowego Urzędu Pracy w Mławie. Obok dyrektora i pracowników „pośredniaka” oraz lokalnych pracodawców i przedstawicieli instytucji związanych z rynkiem pracy, z przyszłymi przedsiębiorcami spotkali się samorządowcy, m.in. Zastępca Burmistrza Miasta Mława Marcin Burchacki i Starosta Mławski Witold Okumski.

Jak poinformował organizator, Akademia Biznesu – Business College Powiatowego Urzędu Pracy w Mławie to nowy projekt skierowany do przedsiębiorców, pracodawców, instytucji otoczenia biznesu i wszystkich zainteresowanych szeroko pojętą współpracą na rzecz wzmocnienia lokalnego biznesu. Pomysł projektu powstał pod wpływem badania i analizy zmian zachodzących na rynku pracy, codziennych rozmów z klientami PUP-u i chęci wyjścia naprzeciw ich oczekiwaniom. Celem powstania Akademii jest stworzenie strefy wsparcia obecnych i przyszłych pracodawców, gdzie będą mogli liczyć na kompleksową pomoc – zarówno finansową, doradczo-szkoleniową, jak i innowacyjno-rozwojową.

Podczas wtorkowej konferencji przyszli przedsiębiorcy mogli się dowiedzieć m.in. o projektach i funduszach, z których mogą skorzystać dzięki wsparciu Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych i Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz o błędach, jakich należy unikać, prowadząc własną działalność gospodarczą (tu swoim doświadczeniem dzielili się przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy). Zainteresowani mogli także skorzystać z indywidualnych konsultacji z zaproszonymi na konferencję gośćmi.

WP UMM, PUP

fot.: Krzysztof Napierski