Wielkość czcionki

Tłumacz Migam.org

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Chcę być samodzielny, warsztaty dla maluchów

Agnieszka Puzio-Dębska / 23 maja 2022

18 maja 2022 r. w Zespole Placówek Oświatowych Nr 2 w Mławie przy ul. Granicznej 39 odbyły się pierwsze zajęcia profilaktyczne pod hasłem „CHCĘ BYĆ SAMODZIELNY” zorganizowane przez Stowarzyszenie Wspierania Społeczności Lokalnej „Bądźmy Razem” działające przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Mławie we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Mławie.

Zajęcia  organizowane są w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w zakresie zdrowia publicznego w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Miasta Mława w 2022 roku.

Warsztaty miały na celu zapoznanie dzieci z zasadami bezpieczeństwa i zdrowego trybu życia. Prawidłowy sposób odżywiania dzieci w wieku przedszkolnym ma decydujący wpływ na właściwy rozwój, zdrowie, sprawność fizyczną, intelektualną i emocjonalną. Dieta dziecka w wieku przedszkolnym powinna zawierać produkty niezbędne do rozwoju, dostarczające młodemu organizmowi odpowiednie składniki odżywcze. Warto uświadomić sobie, że odpowiednie odżywianie z uwzględnieniem wszystkich składników odżywczych zapewnia naszemu dziecku zdrowie, prawidłowy rozwój fizyczny, emocjonalny i intelektualny oraz sprawia, że jest ono uśmiechnięte, zadowolone. Produkty polecane w żywieniu dzieci powinny charakteryzować się dużą wartością odżywczą i jakością zdrowotną. Żywność powinna być naturalna, świeża, mało przetworzona. A jak wiemy samodzielnie przygotowane jedzenie smakuje najlepiej.

źródło: MOPS Mława