Dużo dobrej muzyki, finał Wakacji z Maxem i coś dla miłośników czworonogów | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Dużo dobrej muzyki, finał Wakacji z Maxem i coś dla miłośników czworonogów

Krzysztof Napierski / 21 lipca 2023

W najbliższych dniach w Mławie czeka nas dużo imprez w parku miejskim: potańcówki, koncerty, podsumowanie cyklu „Wakacje z Maxem” i kolejna edycja „Pikniku z czworonogiem. Po ludzku o psich sprawach”. Cały czas zapraszamy do wspólnego biegania i udziału w konkursach Youngowych.

Kolejny sezon plenerowych potańcówek w parku miejskim – imprez o charakterze profilaktycznym organizowanych przez Miejski Dom Kultury w Mławie – w pełni. W programie trzy godziny najlepszej zabawy i wykłady profilaktyczne. W soboty 22 i 29 lipca w godz. 17.00-20.00 będzie można potańczyć przy muzyce zespołu Duo. Harmonogram letnich występów jest dostępny TUTAJ.

W niedzielę 23 lipca o godz. 18:00 na estradzie plenerowej parku miejskiego w recitalu autorskim wystąpi Tomasz Szwed – polski song writer, narrator i komentator codzienności. Artysta tworzy ballady, utwory liryczne, satyrę polityczną i społeczną oraz piosenki country. Pisze i śpiewa o ludzkim doświadczeniu, widzeniu świata z perspektywy zwykłego człowieka. Wiele piosenek w jego repertuarze to piosenki drogi. Przed koncertem Tomasza Szweda w parku miejskim wystąpi mławski zespół Megafon w składzie: Karol Wiśniewski – gitara; Krzysztof Tylicki – gitara, śpiew; Artur Sieński – bębny; Damian Hermanowski – gitara basowa.

W czwartek 27 lipca na terenie parku miejskiego odbędzie się czwarte, finałowe spotkanie z cyklu „Wakacje z Maxem”. W jego trakcie zaplanowano wielką loterię. Początek o godz. 11:00.

Na sobotę 29 lipca w godzinach 13:00-16:30 zaplanowano w parku kolejną edycję imprezy dla miłośników psów: Piknik z czworonogiem. Po ludzku o psich sprawach. O szczegółach będziemy informować wkrótce.

Niedzielę 30 lipca spędzimy z piosenkami Agnieszki Osieckiej, Andrzeja Zauchy, Ewy Bem, zespołu Bemibek, Krystyny Prońko, Hanny Banaszak, Maryli Rodowicz czy Seweryna Krajewskiego. Znane i lubiane standardy jazzowe zaśpiewa dla mławian z estrady w parku miejskim Edyta Szewczyk – dziennikarka prasowa, radiowa i telewizyjna, a także wykształcona i utytułowana wokalistka. Artystce będzie towarzyszyć zespół w składzie: Grzegorz Fiedorowicz – instrumenty klawiszowe, Jarosław Gaś – perkusja, Dariusz Zarzycki – saksofon, Maciej Komar – gitara basowa. Początek koncertu o godz. 18:00.

Miejski Dom Kultury, Urząd Miasta Mława oraz Fundacja For Art zapraszają do wzięcia udziału w konkursach inspirowanych twórczością znanego na całym świecie kompozytora Victora Younga, w którego życiorysie przewija się wątek mławski. W tym roku ponownie, oprócz konkursu plastycznego „Malowanie muzyką” zapraszamy także do wzięcia udziału w konkursie literackim pt. „Gdzie są skrzypce Younga?”. Regulaminy i karty zgłoszenia są dostępne TUTAJ.

Cały czas do wspólnego rekreacyjnego biegania (nie na wyścigi) w ramach spotkań z cyklu „Biegaj w Mławie” zachęca Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mławie. Treningi są organizowane w soboty o 9:00 na powietrzu lub w obiektach zamkniętych – o miejscu najbliższego spotkania organizatorzy informują TUTAJ. Zajęcia są prowadzone pod okiem wykwalifikowanych trenerów.

oprac. KN

fot.: MDK w Mławie