Ferie już za nami | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Ferie już za nami

Magdalena Grzywacz / 10 lutego 2019

Na terenie województw: mazowieckiego, dolnośląskiego, opolskiego i zachodniopomorskiego właśnie zakończyły się ferie zimowe. Mławskie instytucje kulturalny i sportu specjalnie na tę okazję przygotowały dla dzieci wyjątkową ofertę programową, dzięki której młodzież szkolna spędziła przerwę od nauki w sposób aktywny i atrakcyjny.

Dzieci uczestniczyły w bursztynowych warsztatach, przygotowanych przez Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie, podczas których miały okazję zapoznać się z historią bursztynu, obejrzeć eksponaty oraz wykonać prace plastyczne, związane z bursztynem. Z kolei Miejska Biblioteka Publiczna im. Bolesława Prusa z myślą o najmłodszych przedstawiła teatrzyk „Kamishibai”, teleturniej „Jaka to lektura?” i zajęcia polegające na tworzeniu scenariuszy do bajek. Dzięki nim dzieci mogły wcielić się w rolę Walta Disneya i stworzyć swój własny, oryginalny, baśniowy świat. Maluchy wzięły udział w konkursie na najładniejszą ilustrację zimową oraz w konkursie talentów, na którym zaprezentowały swoje umiejętności taneczne, wokalne i recytatorskie.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji postawił na aktywny wypoczynek najmłodszych, rozwijający umiejętności sprawnościowe i tężyznę fizyczną. Na basenie dzieci z klas I-III bezpłatnie uczyły się pływać. Nieco starsi (z klas IV-VI) wzięli udział w grach zespołowych i zabawach w wodzie. Wszystko odbywało się oczywiście pod okiem czujnych instruktorów. Przewidziano także atrakcje dla miłośników piłki nożnej. Młodzi piłkarze kilkakrotnie sprawdzali swoje umiejętności w „Turnieju piłki nożnej dzikich drużyn”, rozgrywanym na sali w SP nr 4. Ponadto prowadzone były również zajęcia tenisa stołowego.

Młodych kinomanów przed kinowy ekran przyciągnął Miejski Dom Kultury proponując oglądanie światowych bestsellerów w atrakcyjnej cenie (5 złotych). Wyemitowane zostały bajki: „Trolle”, „Dzieciak rządzi”, „Epoka Lodowcowa: Mocne uderzenie”, „Fernando”, „Pingwiny z Madagaskaru” oraz „Rock Dog. Pies ma głos!”.

Było również czytanie bajek i baśni, bajkowe kino, zajęcia umysłowe oraz warsztaty plastyczne, przygotowane przez pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Bolesława Prusa. A w środę 6 lutego odbył się prawdziwy bal przebierańców! Ferie w mieście okazały się całkiem atrakcyjne

Mateusz Przybyszewski, MG/KSM UMM