Finał komiksowych warsztatów z Wyrzutkami | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Finał komiksowych warsztatów z Wyrzutkami

Urszula Adamczyk / 24 listopada 2023

Szkoły podstawowe nr 2 i nr 6 były ostatnimi placówkami, w których przeprowadziliśmy komiksowo-plastyczne warsztaty o tematyce ekologicznej.

Zajęcia były zorganizowane we wszystkich mławskich podstawówkach w ramach kampanii edukacyjnej Burmistrza Miasta Mława „Czy wiesz, jak segregować?”.
Kampania jest prowadzona przy pomocy bohaterów komiksu „Wyrzutki i ich skutki” – wydanego przez urząd miasta specjalnie po to, by zainteresować najmłodszych mieszkańców tematami segregacji i ekologii. (Więcej o kampanii piszemy TUTAJ)
We wrześniu i październiku, według scenariusza lekcji przygotowanego na podstawie komiksu, w klasach VI i VII były przeprowadzone zajęcia o selektywnym zbieraniu śmieci.

Warsztaty plastyczne, prowadzone przez autorkę komiksu Zuzannę Szymborską, były kolejnym punktem kampanii. Zadaniem uczniów było stworzenie  postaci, która zostanie bohaterem komiksu w drugiej części wydawnictwa (planujemy ją wydać w przyszłym roku).
W sumie odbyło się 6 warsztatów. Wzięło w nich udział blisko 140 uczniów. Powstało wiele świetnych i ciekawych prac, dzieciaki wykazały się ogromną pomysłowością, a tworzenie nowego Wyrzutka sprawiło im wiele frajdy, co szczególnie nas cieszy.

UA/KSM