Gigantyczne pisanki już w produkcji | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Gigantyczne pisanki już w produkcji

Magdalena Grzywacz / 29 marca 2019

Ruszamy ponownie z akcją malowania wielkich styropianowych pisanek, które będą ozdobą zabytkowego parku miejskiego w okresie wielkanocnym.

Podobnie jak w latach ubiegłych burmistrz Mławy Sławomir Kowalewski zaprosił do zabawy dzieci z mławskich placówek oświatowych: Zespołu Placówek Oświatowych nr 1, Zespołu Placówek Oświatowych nr 2, Szkoły Podstawowej nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kornela Makuszyńskiego,  Zespołu Placówek Oświatowych nr 3, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika, Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ewy Szelburg-Zarembiny w Mławie oraz Szkoły Podstawowej nr 3 im. dra Józefa Ostaszewskiego.

Do szkół tych dostarczono gigantyczne białe jaja, na których dzieci i młodzież namalują barwne, wielkanocne wzory. Twórcy wielkich pisanek mają wolną rękę w wyborze pomysłu na ozdobienie jajka. – To okazja do przypomnienia tradycji wielkanocnych, poszukania inspiracji w twórczości ludowej, ale także wprowadzenia czegoś nowatorskiego, nowoczesnego w tym obszarze – uważa Sławomir Kowalewski.

Gigantyczne pisanki staną w alejach parkowych jeszcze przez Niedzielą Palmową, budując świąteczną atmosferę miasta i zdobiąc jego przestrzeń. Już dziś zachęcamy do wielkanocnych spacerów i podziwiania dzieł młodych artystów.

Beata Barwińska, MG/KSM UMM