Głosujmy bezpiecznie | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Głosujmy bezpiecznie

Magdalena Grzywacz / 26 czerwca 2020

W najbliższą niedzielę wybieramy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na pięcioletnią kadencję. Niektórzy z mieszkańców Mławy zdecydowali się oddać głos korespondencyjnie, inni będą głosować przez pełnomocników. Tych, którzy osobiście wrzucą kartę wyboczą do urny, prosimy o przestrzeganie wymogów sanitarnych.

Urząd Miasta Mława przekazał zadeklarowanym wyborcom 98 pakietów do głosowania korespondencyjnego i wydał 13 aktów pełnomocnictwa uprawniających do głosowania przez pełnomocnika. W Mławie ogółem uprawnionych do głosowania jest 24 405 osób.

Tegoroczne wybory przebiegają w odmiennych niż zazwyczaj warunkach. Wciąż panuje zagrożenie epidemiczne i w związku z tym prosimy, aby głosując osobiście w lokalu wyborczym, stosować się do wymogów służb sanitarnych.

W lokalach wyborczych obowiązuje zasada zasłaniania nosa i ust. Należy zdezynfekować ręce oraz zachować bezpieczną odległości od innych osób (odstęp 1,5 metra). Ponadto zaleca się wyborcom używanie własnych rękawiczek jednorazowych i używanie własnego długopisu.

Głosować można w godzinach od 7:00 do 21:00.

Magdalena Grzywacz/KSM UMM