Gra miejska w Mławie! Zapraszamy na wyprawę śladami Wyrzutków | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Gra miejska w Mławie! Zapraszamy na wyprawę śladami Wyrzutków

Urszula Adamczyk / 31 maja 2024

Z okazji Dnia Dziecka startujemy z grą miejską! To wyprawa śladami bohaterów komiksu „Wyrzutki i ich skutki”, wydanego przez Urząd Miasta Mława w ramach kampanii ekologicznej „Czy wiesz jak segregować?”. Odwiedź 7 miejsc w Mławie, zeskanuj kody QR, skompletuj 7 obrazków i… zgłoś się po nagrodę!

Komiksowe Wyrzutki budzą się w koszu na śmieci w mławskim parku i postanawiają dać sobie szansę na drugie życie, czyli znaleźć pojemniki na śmieci segregowane, dzięki czemu będą poddane recyklingowi i powrócą jako inne produkty. W tym celu przemierzają Mławę i zatrzymują się w kilku miejscach. Zachęcamy Was do odwiedzenia ich przystanków (w grze zwanych lokacjami). W każdej z lokacji znajdziecie naklejkę z naszymi bohaterami i kodem QR. Kod należy sfotografować telefonem, wtedy zostaniecie przeniesieni na stronę internetową, na której znajdziecie dalsze wskazówki. Lokacji jest 7. Pierwsza, będąca zarazem startem gry, znajduje się w parku miejskim. Jest to kosz, w którym poznajemy Wyrzutki – trzeci kosz po lewej stronie głównej alei, na wysokości pomnika Piłsudskiego.
Gdy odwiedzicie wszystkie lokacje i zbierzecie obrazki-stempelki dostępne pod każdym z kodów, zgłoście się do Urzędu Miasta Mława, do pokoju nr 5! Tam czekają na Was nagrody – komiksy i miejskie gadżety!
Gra nie ma ograniczeń czasowych, możecie ją sobie rozłożyć na kilka dni, ale możecie też przejść ją od razu. Możecie poruszać się pieszo, korzystać z rowerów, hulajnóg, a nawet Mławskiej Komunikacji Miejskiej. Możecie przejść ją indywidualnie, ale zachęcamy Was do zabawy w grupie. Tylko pamiętajcie, obrazki-stempelki musi zebrać każdy uczestnik oddzielnie.
Grę stworzyła Zuzanna Szymborska – autorka komiksu „Wyrzutki i ich skutki”.

Cel gry:
Odwiedzić 7 lokacji zgodnie z podaną kolejnością, zeskanować kody QR naklejone na oznaczonych obiektach, zebrać 7 stempelków i 7 liter i złożyć z nich hasło końcowe; zebrać 7 fragmentów komiksów i skompletować z nich całość.

Start gry:
Park miejski w Mławie. Pierwszy kod QR i START gry znajdują się przy parkowym koszu na odpady zmieszane, zlokalizowanym przy lewej alei w połowie parku. (Kosz jest oznaczony wizerunkami Wyrzutków).

Czas gry:
Nielimitowany.

Sposób przemieszczania się:
Dowolny. Trasę między poszczególnymi stacjami można pokonać pieszo, ale również hulajnogą, rowerem itp. Ostatni fragment (ze stacji 6 do stacji 7) polecamy pokonać autobusem Mławskiej Komunikacji Miejskiej (pamiętaj, że musisz mieć bilet lub Kartę Mławiaka).

Wiek Uczestników:
Sugerowany 7-13 lat, ale udział mogą wziąć również młodsi i starsi.

Sprzęt niezbędny do gry:
Telefon z Internetem i aparatem fotograficznym.

Wskazówki:
Informacje o tym, gdzie znajdują się kolejne stacje, można odgadnąć, analizując fragment komiksu znajdującego się pod kodem QR na stacji, na której aktualnie się znajdujemy. Dodatkowo, pod każdym kodem QR jest mapka prowadząca do następnej stacji oraz ewentualnie wskazówki jak do niej dotrzeć. W przypadku kłopotów technicznych można zadzwonić pod numer tel.: 23 654 33 82 w. 104 (dni powszednie, od 8.00 do 16.00).