Kastracja i sterylizacja – bezpłatnie! | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Kastracja i sterylizacja – bezpłatnie!

Krzysztof Napierski / 17 kwietnia 2024

Od 29 kwietnia 2024 r. w kancelarii Urzędu Miasta Mława będzie można składać wypełnione wnioski (formularze już do pobrania) o bezpłatne zabiegi sterylizacji lub kastracji psów i kotów właścicielskich oraz kotów wolno żyjących.

W ramach zadania „Zapobieganie bezdomności zwierząt na terenie Miasta Mława” zabiegom będą poddawane zwierzęta zarejestrowane w systemie identyfikacji zwierząt oraz psy i koty, które do chwili przeprowadzenia zabiegu sterylizacji lub kastracji nie były oznaczone elektronicznym czipem, ale w związku z przeprowadzonym zabiegiem zostaną poddane trwałemu oznakowaniu poprzez implantację mikroczipu z niepowtarzalnym numerem identyfikacyjnym i zarejestrowane w Centralnej Bazie Danych Zwierząt Oznakowanych Elektronicznie (CBDZOE).

Zabiegi będzie wykonywał Chiron Gabinet Weterynaryjny Filip Pawłowski przy ul. Długiej 20/9 w Mławie. Miasto na realizację zadania pozyskało dofinansowanie w kwocie do 19 990 zł z „Mazowieckiego Programu Wsparcia Zapobiegania Bezdomności Zwierząt – Mazowsze dla zwierząt 2024”. Drugie tyle zabezpieczyło we własnym budżecie. Program kastracji i sterylizacji zwierząt będzie realizowany do 15 września 2024 r. lub do wcześniejszego wyczerpania puli środków przeznaczonych na ten cel.

KN

fot.: Wikimedia Commons

Mazowsze dla zwierząt

25 lat Samorządu Województwa Mazowieckiego

Zadanie „Zapobieganie bezdomności zwierząt na terenie Miasta Mława” współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.