"A kim ty naprawdę jesteś???" - kolejna świetna operetka w PSM | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

"A kim ty naprawdę jesteś???" - kolejna świetna operetka w PSM

Magdalena Grzywacz / 13 maja 2019

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Andrzeja Krzanowskiego w Mławie zgodnie z wieloletnią już tradycją serdecznie zaprasza na nowy spektakl operetkowy. Tym razem zobaczymy "A kim ty naprawdę jesteś???" na motywach "Wróżki" Victora Herberta. Będzie to 14 premiera spektaklu w historii szkoły muzycznej w Mławie.

Victor Herbert (1859-1924) był kompozytorem i wiolonczelistą angielskim osiadłym w USA, którego operetki, a potem musicale, zyskały wielką popularność w swoim czasie. Adaptacji jego "Wróżki" oraz reżyserii spektaklu podjął się Michał Gogolewski. Choreografia i scenografia jest autorstwa Anny Chocholskiej, a muzyczne podkłady orkiestrowe zaaranżował Jakub Baliński. Polskiego przekładu oryginalnego libretta angielskiego dokonali Maciej Baranowski i Michał Gogolewski.

Ciekawostką jest fakt, że jeden z głównych bohaterów libretta jest polskim arystokratą i zubożałym kompozytorem. Zgodnie z życzeniem autora jedna osoba wykonuje podczas przedstawienia potrójną rolę: Irmy, Musette i Fedora, co daje pola do popisu aktorskiego i stawia nie lada wyzwanie!

Nową operetkę będzie można oglądać w sali koncertowej Państwowej szkoły Muzycznej od 24 maja br.

Streszczenie libretta :

Zubożały polski kompozytor, hrabia Berezowski, dowiaduje się, że jedna z tancerek Opery w Budapeszcie, jest dziedziczką ogromnej fortuny. Zamierza się więc z nią ożenić. Wywołuje tym lawinę nieprzewidzianych zdarzeń: tancerka Irma mając swojego ukochanego nie zamierza wychodzić za mąż za Hrabiego, a jednocześnie musi uratować przed karą śmierci swojego brata-bliźniaka, Fedora, który zdezerterował z wojska. Pisze więc Hrabiemu, że jego propozycja spowodowała taki szok, że zamierza popełnić samobójstwo. W rzeczywistości w żołnierskim przebraniu ratuje honor swojego brata. Berezowski nie jest jedyną osobą, która traci na tym postępku Irmy. Drugą jest jej nauczycielka tańca, Fresca, która ma obiecaną pokaźną sumę za oddanie ręki uczennicy Hrabiemu. Fresca zaczyna szukać sobowtóra Irmy i znajduje go w postaci uderzająco do niej podobnej wróżki cygańskiej, Musette. Wróżka obsesyjnie zazdrosna o swego ukochanego Sandora i podejrzewając, że ma on romans z młodą Vaninką, na złość zgadza się zostać hrabiną… Pojawia się też zmanierowana śpiewaczka operowa, panna Pompon, narzeczona Fedora.

Czy cała ta skomplikowana akcja dobrze się skończy? A jeśli tak, to dla kogo?
Dowiecie się tego Państwo na spektaklach w dniach 24 maja (piątek) ,25 maja (sobota) i 7 czerwca (piątek). Przedstawienia odbędą się o godzinie 18:00 w Sali Koncertowej PSM w Mławie.
Wejściówki są już do nabycia w bibliotece szkoły muzycznej  od poniedziałku do piątku w godzinach od 16:30 do 19:00, a w soboty od 9:00do 14:00.

OBSADA:

Irma (tancerka)/Musette (wróżka cygańska)/Fedor (brat-bliźniak Irmy) - Konstancja Molewska, Natalia Siwiec, Magdalena Szemplińska

Sandor, wódz cygański - Filip Rutkowski

Hrabia Berezowski - Kacper Czeczot

Fresca, nauczycielka tańca - Wiktoria Jackowska

Ladislas, kapitan, narzeczony Irmy - Maksymilian Sobotka

Mademoiselle Pompon, śpiewaczka, narzeczona Fedora - Natalia Grzywińska, Dominika Piotrowska, Maja Więckowska

Generałowa Korbay - Olga Sobolewska

Vaninka, młoda Cyganka - Maria Karpińska

Adiutanci Generałowej - Jan Stasiak, Bartosz Lewandowski

Vera, tancerka - Julia Fydrych

Wanda, tancerka - Gabriela Karpińska

Zapraszamy w imieniu wszystkich młodych wykonawców do wspólnej zabawy!

IP PSM