Mazowiecki Konkurs Fotografii Kulinarnej | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Mazowiecki Konkurs Fotografii Kulinarnej

Agnieszka Puzio-Dębska / 05 kwietnia 2019

Czy uwielbiacie uwieczniać na zdjęciach smakowitość dań? Czy zwracacie uwagę na logotypy umieszczone na etykietach produktów? A może jesteście pasjonatami kuchni regionalnej? Dla takich jak wy właśnie ruszył Mazowiecki Konkurs Fotografii Kulinarnej.

Czasem kolory na talerzu hipnotyzują równie mocno, co dzieła sztuki. Ciasto wychodzi tak apetyczne, że aż żal wbijać w nie nóż i kroić. Smakoszom nie trzeba tłumaczyć piękna tkwiącego w jedzeniu. Mamy nadzieję, że wśród mieszkańców Mazowsza, miłośników zabawy formą, kolorem i fakturą znajdą się również pasjonaci kuchni mazowieckiej. Właśnie ruszyła druga edycja Mazowieckiego Konkursu Fotografii Kulinarnej.

Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach tematycznych, podzielonych na 10 podkategorii:

Kategoria „Z Listy Produktów Tradycyjnych” –  w której można zgłosić dowolną fotograficzną interpretację przedstawienia potrawy lub produktu wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych z regionu Mazowsza (wykaz mazowieckich produktów i potraw na Liście Produktów Tradycyjnych dostępny pod linkiem https://www.gov.pl/web/rolnictwo/woj-mazowieckie).

Podkategorie: produkty mleczne, produkty mięsne, produkty rybołówstwa, warzywa i owoce, wyroby piekarnicze i cukiernicze, oleje i tłuszcze, miody, gotowe dania i potrawy, napoje, inne.

Kategoria „Z Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze” – w której można zgłosić dowolną fotograficzną  interpretację przedstawienia potrawy lub produktu certyfikowanych logo Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze (wykaz potraw lub produktów mazowieckich produktów i potraw certyfikowanych logo Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze stanowi załącznik nr 1 do Regulaminu).

Podkategorie: produkty mleczne, produkty mięsne, produkty rybołówstwa, warzywa i owoce, wyroby piekarnicze i cukiernicze, oleje i tłuszcze, miody, gotowe dania i potrawy, napoje, inne.

Swoje pomysły wraz z wypełnionym formularzem konkursu nadsyłajcie na adres fotografiakulinarnaatmazovia [dot] pl (fotografiakulinarna[at]mazovia[dot]pl)

Na zgłoszenia od mieszkańców Mazowsza organizatorzy czekają do 10 maja 2019 roku.

Regulamin, formularze zgłoszeniowe na stronie - https://www.mazovia.pl/konkursy--szkolenia/inne/art,154,mazowiecki-konkurs-fotografii-kulinarnej.html?fbclid=IwAR0ovqr5sJx3XVylujdk_83xrlfD47rTDY_8QcijdFLsdTbfd5W3O84drQQ