Miej serce, wrzuć nakrętkę | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Miej serce, wrzuć nakrętkę

Magdalena Grzywacz / 05 sierpnia 2021

Duże, czerwone serce stanęło w czwartek 5 sierpnia br. przy mławskim ratuszu. Metalowy pojemnik jest koszem na nakrętki i został ufundowany przez Grzegorza Maksymowicza, właściciela firmy Agmet z Białogardu.

Grzegorz Maksymowicz odwiedził Mławę w lipcu br. i na Jarmarku Wojciechowym spotkał burmistrzów, Sławomira Kowalewskiego oraz Szymona Zejera. Wówczas też zadeklarował, że chciałby ufundować dla miasta pojemnik do gromadzenia nakrętek. Podobne konstrukcje autorstwa pana Grzegorza stoją w wielu miastach w Polsce, jednak mławskie serce jest wyjątkowe – przygotowane specjalnie dla rodzinnego miasta.

Do metalowego serca już mogą trafiać plastikowe nakrętki rożnej wielkości, kształtu i koloru. Osoby, które chciałby skorzystać ze zgromadzonych w naszym sercu nakrętek, prosimy, aby zapoznały się z regulaminem i wypełniły wniosek, który wkrótce zostanie opublikowany na stronie internetowej miasta mlawa.pl, w zakładce Informator Miejski/Kampanie społeczne/Miej serce, wrzuć nakrętkę. Wypełniony wniosek prosimy złożyć w kancelarii ratusza lub przesłać na adres: Urząd Miasta Mława; ul. Stary Rynek 19; 06-500 Mława.

Zbiórka nakrętek to inicjatywa, dzięki której wtórnie wykorzystujemy plastik, równocześnie pomagając potrzebującym. Serce na Starym Rynku jest kolejnym koszem, do którego mławianie mogą wrzucać nakrętki. Z inicjatywy społeczników podobne pojemniki na nakrętki stanęły wcześniej na mławskich osiedlach mieszkaniowych.

Zachęcamy do zapełniania kosza nakrętkami, które w gospodarstwie domowym stają się zwykłym odpadem, a w naszej inicjatywie mogą przyczynić się do uratowania komuś życia.

MG, KB/KSM