Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Miej serce, wrzuć nakrętkę – już można się zgłaszać do naszej kampanii

Krzysztof Napierski / 28 sierpnia 2021

Zarządzeniem Burmistrza Miasta Mława zatwierdzony został regulamin kampanii „Miej serce, wrzuć nakrętkę”. Osoby, które chciałyby skorzystać ze zgromadzonych w stojącym przy ratuszu pojemniku w kształcie serca nakrętek, mogą się już zgłaszać do urzędu miasta.

Zgłoszenia przyjmuje Wydział Komunikacji Społecznej i Medialnej (pokój nr 5). Po zapełnieniu pojemnika nakrętkami, będą one przekazywane odbiorcom w ciągu 24 godzin od momentu poinformowania ich o gotowości materiału do wydania. O kolejności wydawania nakrętek odbiorcom decyduje kolejność rejestracji odbiorców w systemie organizatora. Każde kolejne wydanie nakrętek nastąpi po zapełnieniu pojemnika surowcem wtórnym. W przypadku rezygnacji odbiorcy z odbioru nakrętek, zebrany surowiec zostanie wydany następnemu odbiorcy w kolejce. Odbiorca może przystąpić do akcji w dowolnym momencie jej trwania. Szczegółowy regulamin akcji i karta zgłoszeniowa są dostępne w załączniku pod tekstem.

Zbiórka nakrętek to inicjatywa, dzięki której wtórnie wykorzystujemy plastik, równocześnie pomagając potrzebującym. Serce na Starym Rynku – ufundowane przez Grzegorza Maksymowicza – jest kolejnym koszem, do którego mławianie mogą wrzucać nakrętki. Z inicjatywy społeczników podobne pojemniki na nakrętki stanęły wcześniej na mławskich osiedlach mieszkaniowych.

Zachęcamy do zapełniania kosza nakrętkami, które w gospodarstwie domowym stają się zwykłym odpadem, a w naszej inicjatywie mogą przyczynić się do uratowania komuś życia.

KSM

fot.: Karolina Bytner