Mławska kolorowanka – przyjemne z pożytecznym | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Mławska kolorowanka – przyjemne z pożytecznym

Magdalena Grzywacz / 22 czerwca 2021

Na 16 stronach niewielkiej książeczki przeznaczonej dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat, umieściliśmy informacje o Mławie wplecione w gry, zagadki i rebusy.

Pomysł stworzenia kolorowanki dla dzieci, w której przyjemność zabawy dobrze korespondowałaby z walorem edukacyjnym, narodził się już dawno. Kilka projektów, które wcześniej rozpoczynaliśmy z różnych przyczyn spełzło na niczym, jednak idea wciąż pozostała żywa. Nieoczekiwanie okres pandemii okazał się zbawienny dla tej realizacji. Fakt, że jednostki kultury nie pracowały tak, jak wcześniej pozwolił wygospodarować czas zdolnym ludziom, którzy przyczynili się do powstania kolorowanki „Poznaj Mławę”.

Stworzone przez Wydział Komunikacji Społecznej i Medialnej i zaakceptowane przez burmistrza Sławomira Kowalewskiego treści, w piękne ilustracje ubrała Hanna Matecka-Wieczorek, instruktor MDK. Natomiast składem książeczki zajęli się Ewa Koźlakiewicz i Jerzy Michalak z tej samej placówki. Otrzymaliśmy kolorowankę, po którą z przyjemnością sięga każde dziecko, a my z przyjemnością możemy ją przekazać maluchom.

Poniżej zamieszczamy książeczkę w wersji do pobrania. Wersję w klasycznej, papierowej formie można otrzymać w Punkcie Informacji Turystycznej (parter Miejskiego Domu Kultury w Mławie, ul. Stary Rynek 13), lub w Wydziale Komunikacji Społecznej i Medialnej miejskiego ratusza.

Magdalena Grzywacz/KSM