Mural „nawiści” już powstaje. W środę happening dla mieszkańców | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Mural „nawiści” już powstaje. W środę happening dla mieszkańców

Krzysztof Napierski / 24 lipca 2017

Adam Walas i Anna Kozbiel w poniedziałek 24 lipca 2017 r. rozpoczęli pracę nad mławskim muralem propagującym tolerancję. Już w środę zapraszamy mieszkańców na happening, podczas którego będzie można domalować coś od siebie. Zaczynamy o godz. 10.00 przed budynkiem Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

Mural w ramach kampanii „Nawidzę" powstaje na betonowym ogrodzeniu przy siedzibie mławskiego „PEC-u" (ul. Powstańców Styczniowych). Artyści przewidują, że pracę uda im się sfinalizować do końca tygodnia. Do współtworzenia muralu zapraszamy mieszkańców – wystarczy przyjść w środę 26 lipca między godziną 10.00 a 13.00 przed budynek PEC-u i wziąć udział w organizowanym tam happeningu. Domalowując na muralu coś od siebie lub odciskając ślad dłoni na chodniku, będzie można podpisać się pod ideą tolerancji. To także świetna okazja do spotkania się i rozmowy z pomysłodawczyniami oraz organizatorami akcji.

Fundatorem muralu jest firma SUEZ, która 4 października – wraz z Burmistrzem Miasta Mława Sławomirem Kowalewskim – zorganizuje w Miejskim Domu Kultury w Mławie konferencję poświęconą niepełnosprawności. Przyświecać jej będzie hasło „Razem dla środowiska", wezmą zaś w niej udział zarówno przedstawiciele firm, organizacji pozarządowych, urzędów i instytucji, jak i osoby z niepełnosprawnością oraz ich rodziny. Zapraszamy!

KN / UMM