Najważniejsze informacje o budowie kanalizacji sanitarnej w Mławie | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Najważniejsze informacje o budowie kanalizacji sanitarnej w Mławie

Magdalena Grzywacz / 09 lipca 2022

Od 2017 roku w Mławie trwa realizacja inwestycji wieloletnie pod nazwą „Budowa kanalizacji sanitarnej na terenie Aglomeracji Mława”

Jej celem jest uporządkowanie gospodarki ściekowej w naszym mieście i dostosowanie jej do wymogów prawa polskiego i unijnego. Realizując projekt, osiągniemy europejskie standardy i normy jakościowe, co przełoży się na poprawę ochrony środowiska naturalnego i jakość życia w Mławie.

Ogółem, w ramach realizowanego projektu wybudujemy 41 km sieci i ok. 1 600 przykanalików kanalizacji sanitarnej. Umożliwi to podłączenie ponad 4 200 mieszkańców Mławy!

W czasie prac ziemnych występują czasowe  utrudnienia w ruchu. Bądźmy wyrozumiali, cierpliwi i współpracujmy, pamiętając, że wkrótce będzie żyło nam się wygodniej.

Przyłączenie do sieci – przywilej i obowiązek!

W latach 2017-2021 w ramach projektu Miasto Mława wybudowało sieć kanalizacji sanitarnej w ulicach: Altera, Anyszki, Wetmańskiego, Cichej, Ciechanowskiej, Cmentarnej, Górnej, Podgórnej, Nowej, Jasnej, Pużaka, Kościuszki, Kryszkiewicza, Leszczyńskiego, Szwejkowskiego, Jasińskiego, Grudkowskiego, Malinowej, Ostaszewskiego, Piaskowej, Wiśniowej, Pogorzelskiego, Poziomkowej, „Grota” Roweckiego, 20 Dywizji Piechoty WP, Łąkowej, Spokojnej, Karcza, Olesin, Ogrodowej, Olszynowej, Kruczej, Sadowej, Zabrody, Brukowej, Krajewskiego, Nowowiejskiej, Browarnej, Okólnej, Piaskowej, Żabieniec, Brackiej, Kościelnej, Mickiewicza, Przyrynek, Kaplicznej, al. Piłsudskiego (część), i Rynkowej.

W 2022 roku kanalizację sanitarną budujemy w ulicach: Płońskiej, Podmiejskiej, Szreńskiej, Batalionów Chłopskich, Malinowskiego, Bienia, Kolejowej, Grzybowej oraz na odcinkach ulic Niecałej i Batorego.

Mieszkańcy domów zlokalizowanych przy wymienionych wyżej ulicach mają możliwość, ale także obowiązek przyłączać swoje budynki do nowo wybudowanej sieci.

Jako załącznik publikujemy ulotkę dotyczącą szczegółów realizacji projektu. Ważne informacje pojawiły się także w artykułach:

Poniżej linki do ważnych informacji:

Jak podłączyć się do sieci? Wyjaśniamy krok po kroku

Można podłączać się do sieci na Płońskiej, Szreńskiej i Podmiejskiej

Magdalena Grzywacz/KSM

Logotypy - Budowa kanalizacji sanitarnej na terenie Aglomeracji Mlawa