Nominacje w kategorii Dzieci i Młodzicy 2013 | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Nominacje w kategorii Dzieci i Młodzicy 2013

Cezary Lewandowski / 15 stycznia 2014

Prezentujemy nominacje w kategorii Dzieci i Młodzicy 2013 roku. Siedmiu zawodników wytypowały kluby do rywalizacji o zaszczytny tytuł w 6 dyscyplinach sportowych. O miejscu w ostatecznej klasyfikacji zadecyduje suma punktów zdobytych w głosowaniu kibiców za pośrednictwem strony www.mlawa.pl, głosowaniu dziennikarzy sportowych oraz głosowaniu członków Rady Sportu działającej przy Burmistrzu Miasta Mława.

A1 Maja Wieckowska i Michał Nowotczyński - Klub Sportowy Mławskie Centrum Tańca, taniec towarzyski


Para Maja Michał to bardzo młodzi, zaledwie dwunastoletni, lecz bardzo dynamicznie rozwijający się tancerze, którzy od kilku lat dostarczają emocji kibicom na parkietach całej Polski.  Tańczą w kategorii par w wieku 12-13 lat w klasie C w tańcach latynoamerykańskich oraz standardowych. Sukcesy Mai i Michała w 2013 to: 6 miejsce w tańcach latynoamerykańskich na MAZOVIA OPEN 2013 - Pruszków,  3 miejsce na IV Letnim Festiwalu Tańca pod honorowym patronatem Starosty Mławskiego – Mława, 1 miejsce na XI MŁAWA OPEN - Grand Prix Polski młodzieży w tańcach standardowych i latynoamerykańskich, 2 miejsce na OTTT „Halloween 2013” - Płońsk, 2 miejsce na II Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Brodnicy.

 

A2 Jakub Szczepański - Klub Pływacki Płetwa Mława, pływanie


Jakub to młody zawodnik odnoszący duże sukcesy szczególnie w stylu klasycznym. Jego osiągnięcia na zawodach w roku 2013 to: Drużynowy Wielobój Pływacki Warszawa -srebrny medal, Płocka Liga Pływacka – dwa srebrne medale, VII Elbląska Wiosna Pływacka  dwa - złote medale, Od młodzika do olimpijczyka  Warszawa –  srebrny medal, Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Giżycka – dwa medale brązowe, Zawody Pływackie o Puchar Starosty Ciechanowskiego – medal złoty, VI Grand Prix w pływaniu o Puchar Burmistrza Dzielnicy Bemowo – srebrny medal. W sumie w 2013 r. Kuba zdobył  42 medale. W podsumowaniu centralnego rankingu (Swim Rankings) dla zawodników rocznik 2000 za rok 2013 zdobył 4  miejsce na 100 m stylem klasycznym.

 

A3 Piotr Strzelec - Uczniowski Klub Judo Siódemka, judo


Zawodnik KS Judo Siódemka, trenuje pod okiem Cezarego Kądrzyckiego. Początkujący judoka, który na swoim koncie może odnotować już pierwsze sukcesy sportowe. W 2013 roku zdobył dwa prestiżowe tytuły  - wicemistrza Warszawy i Mazowsza w kategorii  73 kg podczas Warszawskiej Olimpiady  Młodzieży organizowanej przez Warszawsko-Mazowiecki Związek Judo.  Ten sam rezultat powtórzył na rozgrywanych w Płocku Otwartych Mistrzostwach Płocka  organizowanych przez  Okręgowy Związek Judo w Płocku. W roku 2013 został powołany do kadry wojewódzkiej Mazowsza młodzików.

 

A4 Maria Zembrzuska - Klub Sportowy  „Zawkrze Mława”, piłka ręczna


Najskuteczniejsza zawodniczka zespołu młodziczek klubu KS „Zawkrze Mława” sekcja piłka ręczna w sezonie 2012/2013. W meczu  średnio zdobywa po 6 bramek. Z zespołem wywalczyła awans do I Ligii Mazowieckiej zajmując VII miejsce. Dwukrotnie wystąpiła z drużyną na finałach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

 

A5 Olga Pietrzak - Klub Sportowy  „Zawkrze Mława”, lekkoatletyka

Największym sukcesem Olgi to zdobycie IV miejsca na  100 m oraz V miejsca w skoku w dal podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików organizowanych przez Warmińsko – Mazurski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki. Olga zajęła także I miejsce podczas finałów Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej na 100 metrów oraz I miejsce na 100 m i II miejsce w skoku w dal podczas Mistrzostw Mazowsza Młodzików. Rekordy życiowe -  skok w dal – 5,06 m, bieg na 100 m – 12,89 s, bieg na 200m – 26,19 s.

 

A6 Dominik Benecki - Miejski Klub Sportowy „Mławianka  Mława”, piłka nożna


Dominik jest kapitanem drużyny  Mławianki U-13. To  piłkarski talent, król strzelców Ligi Okręgowej Młodzików w sezonie 2012/13, gdzie  zdobył 86 goli, w dużej mierze przyczyniając się do zdobycia przez zespół młodzików Mławianki U-13  - 1 miejsca w rozgrywkach ligowych. Piłkarz ustawicznie podnoszący swe umiejętności z perspektywami na grę  w wyższych ligach na Mazowszu.

 

A7 Daniel Czerwiński - Miejski Klub Sportowy „Mławianka  Mława”, piłka nożna


Dwunastolatek, jeden z czołowych zawodników Mławianki U-13. Według  opinii trenerów: kreatywny, nieustępliwy i charyzmatyczny zawodnik. Bardzo dobrze wyszkolony technicznie. Piłkarz ustawicznie podnoszący swe umiejętności z perspektywami na grę  wyższych ligach na Mazowszu. Daniel w sezonie 2012/2013 zdobył w rozgrywkach ligowych dla Mławianki 6 goli. Opiekunem  trenerem Daniela jest  Andrzej Karpiński.