Wielkość czcionki

Tłumacz Migam.org

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Nowa wystawa w Galerii Foyer

Krzysztof Napierski / 12 maja 2022

W czwartek 12 maja w Miejskim Domu Kultury w Mławie zostaną zaprezentowane prace autorstwa lokalnego twórcy Alaina Siwka. Instytucja kultury zaprasza wszystkich zainteresowanych na wernisaż o godz. 17.00 do Galerii Foyer.

Powiedzieć o Panu Alainie, że ma wiele pasji, to stanowczo za mało. Każdej pracy potrafi poświęcić kilkadziesiąt godzin, a zakres jego zainteresowań wykracza daleko poza artystyczne. Interesuje się futbolem, wojskowością, techniką i motoryzacją, a nie obce są mu również fotografia i podróże. Jak chyba każdy Francuz, a na pewno ten pochodzący z Szampanii, uwielbia również wina i zna się na nich niczym sommelier. Na jego obrazach możemy zobaczyć krajobrazy rodem z Prowansji i wybrzeża Atlantyku, ale również portrety, przedstawienia detali i nasze rodzime polskie pejzaże ukazujące okolice Mławy i Krainę Wielkich Jezior.

W Galerii Foyer autor zaprezentuje prace wykonane ołówkiem, pastelami i farbami. Ich tematyka nie będzie jednorodna. Wystawa ma na celu pokazanie szerokiego spektrum twórczości, inspiracji i stylu autora, który nie jest wzorowany na wielkich mistrzach, a wynika z własnych poszukiwań malarskich, które rozpoczął dopiero na emeryturze.

Wernisaż wystawy prac Alaina Siwka

12 maja o godz. 17.00

Galeria Foyer, Stary Rynek 13 (Miejski Dom Kultury w Mławie)

Wstęp wolny

BR / MDK

Do pobrania