Pierwsze spotkanie z rówieśnikami z partnerskiego miasta Viernheim | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Pierwsze spotkanie z rówieśnikami z partnerskiego miasta Viernheim

Krzysztof Napierski / 16 marca 2023

W niespełna kilka tygodni po styczniowej wizycie Burmistrza Miasta Mława Sławomira Kowalewskiego, Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 6 w Mławie Piotra Piwowarskiego i nauczycielki języka niemieckiego w tejże szkole Anety Grzywaczewskiej w mieście partnerskim Viernheim (Niemcy), uczniowie klasy VIIIb poznali swoich rówieśników z tamtejszej szkoły im. Aleksandra von Humbolda. Młodzież poznaje się i współpracuje, a to jest głównym celem współpracy międzynarodowej miast partnerskich.

W środę 15 marca 2023 r. odbyło się bowiem pierwsze z cyklu uczniowskich spotkań on-line. Koordynatorem i współprowadzącą to spotkanie była ze strony mławskiej szkoły Katarzyna Kowalska – nauczycielka języka angielskiego i wychowawczyni klasy VIIIb.

Nauczycieli szkoły niemieckiej reprezentowali Juliane Landgraf – nauczycielka angielskiego, Lars Prechlt – pedagog i koordynator projektów międzynarodowych oraz nasza rodaczka Ewelina Fijałkowska, pracująca w Viernheim jako pedagog.

Spotkanie rozpoczął dyrektor Piotr Piwowarski, który przywitał młodzież i nauczycieli z obu szkół oraz wyraził swoją ogromną radość z realizacji partnerskiego projektu.

Ósmoklasiści z „Szóstki” pod kierunkiem Katarzyny Kowalskiej przygotowali krótkie prezentacje w języku angielskim. Podczas tego inaugurującego współpracę spotkania uczniowie mieli okazję przedstawić się, zaprezentować swoje zainteresowania i hobby. W tym celu przygotowali także plakaty o sobie, które drogą pocztową dotrą do współpracującej klasy.

Jak zawsze na początku znajomości nie obyło się bez stresu i niepewności. Szybko jednak pierwsze lody zostały przełamane i dwustronna prezentacja przebiegła w miłej i rozluźnionej atmosferze… szczególnie, gdy okazało się, że więcej nas łączy niż dzieli. I o tym wszystkim młodzież porozmawia podczas kolejnego spotkania, które odbędzie się już wkrótce.

Nad oprawą techniczną spotkania czuwali Mirosław Łabanowski – nauczyciel informatyki oraz Rafał Branczewski – uczeń klasy VIIIa. Bardzo dziękujemy za pomoc!

SP nr 6 w Mławie