Piknik z czworonogiem, czyli po ludzku o psich sprawach | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Piknik z czworonogiem, czyli po ludzku o psich sprawach

Agnieszka Puzio-Dębska / 09 września 2016

11 września br. Miejski Dom Kultury w Mławie zaprasza wszystkich właścicieli i miłośników psów na happening edukacyjno-integracyjny pn. „Po ludzku o psich sprawach". Tego dnia w parku miejskim w Mławie zorganizowanych zostanie wiele atrakcji, zarówno dla czworonożnych pupili, jak i ich opiekunów. W programie przewidziana jest wystawa psów nierasowych, konkursy dla dzieci oraz konsultacje ekspertów z przychodni weterynaryjnych.

W czasie krótkich paneli zaproszeni specjaliści powiedzą, jak należy sprawować należytą opiekę nad zwierzęciem oraz udzielą wielu profilaktycznych rad. Porozmawiamy o problemie porzucania zwierząt, ich bezdomności oraz sposobach na kontrolowanie ich populacji. Podczas imprezy stawiamy na spontaniczność, pomysłowość i dużą dawkę pozytywnej energii, zarówno ze strony braci mniejszych, jak ich właścicieli.

Spośród biorących udział w pokazie psów, jury wyłoni czworonożnych zwycięzców, którzy będą mogli rywalizować o nagrody w następujących kategoriach:

  • Najpiękniejszy pies pokazu
  • Najpiękniejsza suczka pokazu
  • Najbardziej medialna para (właściciel/wystawiający + pies)
  • Najbardziej utalentowany pies

Poza wyżej wskazanymi, wręczymy również trzy pierwsze nagrody w grupach wiekowych: szczenięta, psy dorosłe, seniorzy. Na najbardziej sympatycznego psiaka czeka nagroda publiczności!

PIKNIK Z CZWORONOGIEM rozpocznie się o godz. 17.00, i zakończy uroczystym wręczeniem medali
i pucharów dla psich zwycięzców. Rasowe czy mieszane, wszystkie mławski championy muszą tam być!

Jeżeli, ktoś jeszcze nie ma przyjaciela na czterech łapach warto pomyśleć o adopcji. Pomogą Państwu w tym pracownicy schroniska w Napierkach.

Poniżej program imprezy, regulamin oraz karta zgłoszenia dla wszystkich zainteresowanych chcących pokazać się ze swoim pupilem.

Pamiętajmy również o zabraniu ze sobą torebek tak, by po imprezie w parku nie pozostały nieczystości po naszych psiakach.

Piknik z czworonogiem i pokaz psów nierasowych to impreza o charakterze rozrywkowo-edukacyjnym. Podczas pikniku chcemy poruszyć także tematy odpowiedzialnej opieki nad zwierzętami, kontroli ich populacji oraz zapobiegania bezdomności zwierząt.

W ramach akcji będziemy zachęcać mieszkańców do sprzątania po swoich pupilach, a także do odpowiedzialnego posiadania i humanitarnego traktowania zwierząt. Bardzo ważnym zagadnieniem, które poruszamy w naszej kampanii jest problem bezdomności zwierząt, szczególnie psów. Podczas imprezy będziemy promować również adopcję psów ze schroniska w Napierkach. Naszym celem jest również zachęcenie mieszkańców do tego, by decydowali się na kastracje i sterylizację swoich czworonogów.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców ze swoimi psiakami oraz tych, którzy chcą porozmawiać po ludzku o psich sprawach i przyjemnie spędzić niedzielne popołudnie 11 września 2016 r. g. 17.00.

Autor: MDK