Po raz dwunasty wybiorą najlepszych śpiewaków | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Po raz dwunasty wybiorą najlepszych śpiewaków

Krzysztof Napierski / 29 marca 2024

W dniach 4-6 kwietnia br. odbędzie się XII Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Zdzisława Skwary. Organizatorem jest Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Andrzeja Krzanowskiego w Mławie przy współpracy z Warmińsko-Mazurską Filharmonią im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie. Wydarzenie objął swoim patronatem Burmistrz Miasta Mława.

Tradycyjnie konkurs rozgrywany jest w dwóch kategoriach: studenckiej i uczniowskiej. Zgłosili się młodzi śpiewacy z akademii muzycznych w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach i Bydgoszczy oraz uczniowie z Warszawy, Szczecina, Słupska, Łodzi, Suwałk, Olsztyna, Elbląga i Mławy.

W tym roku w jury zasiadają :

  • przewodniczący: prof. dr hab. TADEUSZ PSZONKA (Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, Dyrektor Artystyczny Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy Zdroju);
  • prof. dr hab. EWA BIEGAS (Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Dziekan Wydziału Wokalno-Aktorskiego);
  • zastępca przewodniczącego: mgr MICHAŁ GOGOLEWSKI (Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Andrzeja Krzanowskiego w Mławie – wicedyrektor i nauczyciel śpiewu).

Sekretarzem Jury jest mgr WILHELM TARASZKIEWICZ, Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Andrzeja Krzanowskiego w Mławie.

Pianistami konkursowymi są WIOLETA ŁUKASZEWSKA (Teatr Wielki – Opera Narodowa w Warszawie) i RAFAŁ HOŁUB (ZSM im. Oskara Kolberga w Radomiu).

Od paru lat I etap rozgrywany jest poprzez nadesłanie filmów z nagraniami i na ich podstawie jury dopuszcza do etapu II, stacjonarnego, najwyżej ocenionych kandydatów.

II etap odbędzie się w Sali Koncertowej PSM w Mławie w czwartek, 4 kwietnia w godz. 11:00-17:00. WSTĘP WOLNY.

Z kolei w piątek, 5 kwietnia, finaliści konkursu wystąpią z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie. Koncert rozpocznie się o godz. 19:00 i jest biletowany (https://filharmonia.olsztyn.pl/koncert/koncert-symfoniczny-we-wspolpracy-z-xii-ogolnopolskim-konkursem-wokalnym-w-mlawie/)

W sobotę, 6 kwietnia, o godz. 16:00 w Sali Koncertowej PSM w Mławie odbędzie się ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i koncert laureatów. WSTĘP WOLNY.

Serdecznie zapraszamy na wszystkie wydarzenia konkursowe!!!

PSM w Mławie