Wielkość czcionki

Tłumacz Migam.org

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Ptasie Maski, Cygańscy Książęta i święto archeologii

Krzysztof Napierski / 10 czerwca 2022

W najbliższych dniach coś dla siebie znajdą w Mławie miłośnicy muzyki tanecznej, sztuk plastycznych, teatru i archeologii. Nie zapominamy też o amatorach sportu. Sprawdźcie, jak możecie spędzić wolny czas w naszym mieście!

Towarzystwo Miłośników Twórczości Tekli Bądarzewskiej w Mławie zachęca do udziału w X edycji Konkursu Plastycznego im. Hanny Rudzkiej-Cybisowej. Warsztaty odbędą się 10 i 11 czerwca 2022 r. (piątek-sobota) w Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie, a finał zaplanowano na 19 czerwca 2022 r.

W sobotę 11 czerwca o godz. 11:00 na „Ptasie wesele” zaprasza do sali na piętrze Miejskiego Domu Kultury w Mławie Teatr Słuchaj Uchem. W programie: warsztaty plastyczne „Ptasie Maski” z Kają Prusinowską (godz. 11:00-12:00), spektakl muzyczny „Ptasie Wesele” (12:30-13:30) i rodzinna potańcówka „Bal u króla ptaków” (13:30-14:30).

Tego samego dnia pierwsza z letnich imprez organizowanych przez Miejski Dom Kultury w Mławie w parku miejskim. Od tego dnia w każdą sobotę w godz. 17:00-20:00 odbywać się będą potańcówki letnie przy muzyce zespołów DUO i Golden Night. Na dobry początek – 11 czerwca – zespół DUO.

Dzień później, w niedzielę 12 czerwca o godz. 18:00, na estradzie plenerowej w parku miejskim wystąpią znani cygańscy artyści muzyczni Dziani i Cygańscy Książęta. Zaprasza organizator – Miejski Dom Kultury w Mławie.

Nie lada gratka szykuje się dla miłośników starożytności. Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie zaprasza 17 i 18 czerwca 2022 r. (piątek i sobota) na Europejskie Dni Archeologii. Pierwszego dnia o godz. 13:00 odbędzie się promocja albumu stałej ekspozycji „Archeologii Ziemi Zawkrzeńskiej”, nazajutrz natomiast zaplanowano plenerowe „Warsztaty archeologiczne” dla dzieci w parku miejskim (godz. 10:00-14:00), warsztaty rodzinne „Pradzieje Ziemi Zawkrzeńskiej” w muzeum (godz. 13:00), „Piękne i użyteczne, czyli przedmioty osobiste sprzed 2000 lat” – oprowadzanie kuratorskie po stałej ekspozycji „Archeologia Ziemi Zawkrzeńskiej” (godz. 15:00) oraz „Medycyna i higiena w dawnych wiekach” – oprowadzanie kuratorskie po stałej ekspozycji „Archeologia Ziemi Zawkrzeńskiej” (godz. 16:30).

Przypominamy również, że w soboty o godz. 9:00 przy pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – o ile aura nie pokrzyżuje planów – rozpoczynają się zajęcia nordic walking. Spacer ścieżkami mławskiego lasu to doskonały sposób na rozpoczęcie dnia oraz zadbanie o zdrowie i kondycję. Tego samego dnia na bezpłatne zwiedzanie zaprasza w godzinach 8:00-15:00 Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej. Warto się wybrać i zobaczyć odnowione wystawy – część eksponatów, tych szczególnie dobrze znanych mławianom, prezentuje się od niedawna w zmienionej odsłonie. Ponadto do 30 czerwca 2022 r. jest dostępna dla zwiedzających wystawa czasowa „Mazowsze w spódnicy” (wstęp bezpłatny).

Życzymy dobrej zabawy i niezapomnianych przeżyć w Mławie!

oprac. KN

fot.: Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej