Wielkość czcionki

Tłumacz Migam.org

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Remont kina, muzeum i biblioteki. Rusza inwestycja za 29 000 000 zł

Urszula Adamczyk / 20 czerwca 2022

W sali kina Kosmos podpisaliśmy dzisiaj (20 czerwca) umowę na rozbudowę Miejskiego Domu Kultury oraz termomodernizację budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej i Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej. Prace ruszają już jutro. Potrwają półtora roku.

– Od wielu lat marzyliśmy o tym, żeby zmodernizować salę kina MDK-u i pozostałe jednostki kultury. Udało nam się pozyskać na ten cel dofinansowanie – aż 20 000 000 zł z rządowego programu Polski Ład. 9 000 000 zł dokładamy z własnego budżetu. Cieszę się, że ta oczekiwana przez wielu mławian inwestycja już się rozpoczyna i niedługo będziemy mogli korzystać m.in. z nowoczesnego kina i nowego piętra domu kultury – mówi burmistrz Sławomir Kowalewski.

Wykonawcą zadania jest konsorcjum firm: „Włod-Bud-Dachy” z Ojrzenia oraz Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Sanitarne Paweł Woliński z Ciechanowa, które remontowało m.in. budynek Państwowej Szkoły Muzycznej w Mławie.

– Zaczynamy od ogrodzenia terenu i rozbiórki części budynku kina. Kino i nadbudowa piętra MDK-u będą wykonane w tym roku. Termomodernizacja muzeum i biblioteki jest zaplanowana na przyszły rok – mówi Paweł Włodkowski z „Włod-Bud-Dachy”.

Umowę z przedstawicielami konsorcjum Pawłem Włodkowskim i Pawłem Wolińskim podpisali burmistrz Sławomir Kowalewski oraz skarbnik Justyna Aptewicz.

UA/KSM