Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

RX zaprasza: Zamieszkaj w Mławie!

Krzysztof Napierski / 29 listopada 2019

Miasto Mława rusza z nową edycją kampanii społecznej „Zamieszkaj w Mławie”. Jednym z wspierających ją artystów jest RX – światowej sławy producent muzyczny i kompozytor muzyki filmowej, laureat jednej platynowej i dziesięciu złotych płyt. Tej jesieni w kinach możemy zobaczyć film ze ścieżką dźwiękową, której jest autorem – „Proceder”.

RX (RX Produkcja) – producent muzyczny, kompozytor muzyki filmowej Global Studio oraz DJ, reprezentujący szeregi RPS Enterteyment wytwórni legendy polskiego rapu – Rycha Peji. Jako producent/DJ debiutował w głównym nurcie w 2003 roku, wynaleziony jako muzyczny talent przez rapera TEDE, współpracuje z absolutną czołówką muzyczną polskich raperów.

Laureat 10 złotych oraz 1 platynowej płyty. Autor całej ścieżki dźwiękowej do największego hitu filmowego jesieni w Polsce - filmu „Proceder”, wielokrotnie nominowanego do prestiżowych nagród takich jak Złote Lwy (Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni), TOFIFEST w Toruniu czy Warszawskiego Festiwalu Filmowego (jednego z 15 festiwali kategorii A obok Cannes, Tokio, Moskwy etc. liczących się do Oscarów).

Regularny uczestnik koncertów, tras koncertowych raperów, wydarzeń charytatywnych, największych festiwali hip-hopowych, jak również wydarzeń specjalnych, jak Festiwal Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu z okazji Narodowego Święta Niepodległości 2019, gala rozdania nagród MTV gdzie wystąpił u boku Donatana i Cleo, polska premiera Apple iPhone 7, Przystanek Woodstock 2017 u boku orkiestry symfonicznej PawBeats’a, godzinny set muzyczny w ogólnopolskim paśmie radia RMF MAXXX, czy stworzenie muzyki do reklam jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek odzieżowych w Polsce – Diamante Wear, żeby wymienić tylko kilka tego typu wydarzeń.

„Proceder” – film w reżyserii Michała Węgrzyna zajmujący 1. miejsce polskiego boxoffice’a – to oruszająca historia rapera Tomasza Chady, chłopaka z blokowisk, z duszą poety i darem do wpadania w poważne kłopoty. Muzyka była całym jego życiem – pasją i światem, w który uciekał, gdy rzeczywistość nie miała mu zbyt wiele do zaoferowania. Prawdziwy i szczery do bólu w swoich tekstach, Chada ginie w niewyjaśnionych okolicznościach, zostawiając zszokowanych fanów i dziewczynę, którą kochał. Więcej o filmie na stronie www.facebook.com/GlobalStudio.film/.

IP

fot.: Andrzej Sobecki