Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Stylizowany hydrant przeciwpożarowy

Krzysztof Napierski / 27 kwietnia 2021

Na zlecenie Burmistrza Miasta Mława Sławomira Kowalewskiego, pracownicy miejskiej spółki Wod-Kan zamontowali na rogu ulic Żeromskiego i 3 Maja stylizowany hydrant przeciwpożarowy. Ma on przypominać o miejscu, w którym niegdyś mieściła się siedziba Ochotniczej Straży Pożarnej. Inicjatywa wpisuje się w obchody 140-lecia jednostki.

Piękny stylizowany czerwony hydrant ozdobiony herbem Miasta Mława stanął w piątek 23 kwietnia na chodniku przy ul. Żeromskiego – tuż przy budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej i Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej, gdzie w ubiegłych stuleciach mieściła się strażnica Ochotniczej Straży Pożarnej. Urządzenie – w pełni sprawne i gotowe, by służyć strażakom w ewentualnych akcjach gaśniczych – zamontowali w piątek 23 kwietnia pracownicy Zakładu Wodociągów, Kanalizacji i Oczyszczalni Ścieków „WOD-KAN” Sp. z o.o. w Mławie. Uczestniczyli w tym ważnym momencie Prezes zakładu Marek Dusiński oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Mławie st. bryg. Zbigniew Kąpiński.

W przyszłości przy hydrancie zostanie zamontowana grawerowana płyta chodnikowa z informacją o urządzeniu zainstalowanym na pamiątkę 140. rocznicy powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Mławie oraz o budynku, w którym w latach 1881-1981 mieściła się jej pierwsza strażnica. „Informacja ta adresowana jest głównie do dzieci i młodzieży, które nie pamiętają czasów, kiedy to Straż Pożarna w Mławie stacjonowała w wyżej wymienionym budynku. U pozostałych zaś osób obudzi wspomnienia” – wyjaśniają druhowie OSP Mława.

KN / KSM