Tydzień atrakcji w naszym mieście! | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Tydzień atrakcji w naszym mieście!

Wioletta Mikucińska / 30 czerwca 2023

W pierwszym tygodniu lipca czeka nas sporo atrakcji. Rozpoczyna on serię wakacyjnych zajęć przygotowanych z myślą o dzieciach. Nie zabraknie jednak też wydarzeń dla pozostałych mieszkańcach Mławy. Dla każdego znajdzie się coś ciekawego.

Rozpoczynamy kolejny sezon plenerowych potańcówek w parku miejskim – imprez o charakterze profilaktycznym, organizowanych przez Miejski Dom Kultury w Mławie. W programie trzy godziny najlepszej zabawy i wykłady profilaktyczne. Pierwsze spotkania w rytmie disco za nami. Kolejne, z występem Tomasz Majewski Showw najbliższą sobotę 1 lipca w godz. 17.00-20.00. Harmonogram letnich występów jest dostępny TUTAJ.

W niedzielę 2 lipca o godz.18.00 na estradzie parku miejskiego wystąpi Zespół Artystyczny Seniorów „Cantare”. Chór seniorów prowadzony jest przez Małgorzatę Milewską i Jarosława Bartkowskiego w Miejskim Domu Kultury w Mławie. W jego wykonaniu usłyszymy utwory zaliczane do polskiej muzyki rozrywkowej i ludowej. W programie przewidziano również prezentację twórczości poetyckiej oraz występy indywidualne. Więcej szczegółów na temat występu TUTAJ

Dzień później 3 lipca Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mławie rozpoczyna cykl zajęć sportowych przygotowanych dla dzieci i młodzieży na wakacje. Można zapisać się na naukę gry w tenisa ziemnego, doskonalenie technik pływania, wykonywanie układów tanecznych oraz innych zajęć ogólnorozwojowych. Szczegółowy harmonogram zaplanowanych zajęć można znaleźć TUTAJ

Od 4 lipca w Mławie samorządowe jednostki kultury, sportu i pomocy społecznej wkraczają do parku miejskiego z ofertą zajęć wakacyjnych dla dzieci. Gry, animacje, warsztaty dla mławian w wieku 6-14 lat będą odbywać się w lipcu i w sierpniu we wtorki w godz. 10.00-13.00. W czwartki w godzinach 11.00-13.00 Miejski Dom Kultury poprowadzi również zajęcia na terenie parku przy tężni w wólczańskim parku przy ul. Moniuszki. Udział w zajęciach jest dobrowolny, bezpłatny i nie wymaga wcześniejszych zapisów. 

Również 4 lipca Miejski Dom Kultury w Mławie zaprasza zapisanych seniorów na zajęcia profilaktyczne pn. „Stop Lekomanii”. Spotkanie odbędzie się w sali na piętrze MDK-u o godz.12:00. Bezpośrednio po nim zaś seniorzy udadzą się na wyjazd integracyjny do Niestumia. Więcej informacji na ten temat TUTAJ.

W czwartek 6 lipca w godz. 11:00 – 13:00 rozpoczynamy kolejne Wakacje z Maxem. Stowarzyszenie Wspierania Społeczności Lokalnej "Bądźmy Razem" we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Mławie zapraszają dzieci i młodzież do udziału w zabawach, grach i konkursach na boiskach szkolnych. Pierwszą szkołą w której zorganizowane zostaną zajęcia jest Szkoła Podstawowa nr 4 w Mławie. Szczegółowy harmonogram TUTAJ

Natomiast 7 lipca od 19:00 do 22:00 Taneczny Chillout w parku miejskim. Zagra dla Was DJ Block. Organizator – Miejski Dom Kultury w Mławie – zapowiada energetyczne utwory, taneczne rytmy i wspaniałą atmosferę, która będzie trwać aż do „ciszy nocnej”.

Nadal trwają konkursy inspirowane twórczością znanego na całym świecie kompozytora Victora Younga, w którego życiorysie przewija się wątek mławski. Do wzięcia udziału w  nich zapraszają Miejski Dom Kultury, Urząd Miasta Mława oraz Fundacja For Art. W tym roku ponownie, oprócz konkursu plastycznego „Malowanie muzyką”  zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie literackim pt. „Gdzie są skrzypce Younga?”. Regulaminy i karty zgłoszenia są dostępne TUTAJ.

Cały czas do wspólnego rekreacyjnego biegania w ramach spotkań z cyklu „Biegaj w Mławie” zachęca Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mławie. Treningi są organizowane w soboty o 9:00 na powietrzu lub w obiektach zamkniętych – o miejscu najbliższego spotkania organizatorzy informują TUTAJ. Zajęcia są prowadzone pod okiem wykwalifikowanych trenerów.

oprac. WM

fot. MDK