Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Viernheim biega dla uchodźców wojennych w Mławie

Krzysztof Napierski / 14 kwietnia 2022

Dwie szkoły z zaprzyjaźnionego z Mławą niemieckiego Viernheim – Albertus Magnus Schule i Alexander von Humboldt Schule – zorganizowały biegi charytatywne dedykowane pomocy uchodźcom wojennym z Ukrainy przebywającym na terenie Mławy. To kolejne już wsparcie, jakie otrzymujemy od naszych zachodnich przyjaciół.

Kilometry, które nabijają uczniowie, są zliczane i zapisywane na kartach biegowych oraz w specjalnej aplikacji. Później przekładają się one na kwoty datków, jakie wpłacają na pomoc Ukraińcom rodzice dzieci. W charytatywną akcję angażują się również inne osoby oraz firmy, które chętnie ofiarowują swoje darowizny na ten cel. Wśród biegaczy znaleźli się także Burmistrz Miasta Viernheim Matthias Baaß oraz miejscy radni.

Nie jest to jedyna forma wsparcia, jakiego Viernheim udziela ukraińskim uchodźcom wojennym przebywającym w Mławie. Niedawno otrzymaliśmy z naszego miasta partnerskiego trzeci, opiewający na kwotę 74 439,52 zł, przelew pieniędzy na pomoc Ukraińcom. W sumie Viernheim przekazało nam na ten cel już 218 754,75 zł. Dziękujemy!

KN / KSM

il.: Viernheim.de