Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Viernheim pomaga Mławie

Magdalena Grzywacz / 18 marca 2022

Ponad 144 000 zł przekazało Miasto Viernheim Mławie w ramach wsparcia organizacji pomocy dla uchodźców wojennych. Pomoc ta jest efektem rozmów prowadzonych między burmistrzami Matthiasem Baaßem i Sławomirem Kowalewskim.

Burmistrz Mławy podziękował przyjaciołom z Viernheim, wysyłając list na ręce burmistrza Matthiasa Baaßa. Mieszkańcy Mławy są niezmiernie wdzięczni obywatelom naszego partnerskiego miasta Viernheim za wsparcie. Przypomnijmy, że organizacja pomocy jest finansowana obecnie z datków mieszkańców, rezerwy kryzysowej Miasta Mława i innych samorządów. Na terenie miasta przebywa około 3 000 uchodźców – kobiet i dzieci, którym staramy się zapewnić pomoc w podstawowym zakresie.

W liście do Matthiasa Baaßa burmistrz Kowalewski napisał:

Drogi Matthias,

serdecznie dziękuję Tobie oraz mieszkańcom Viernheim za ogromną pomoc, jakiej udzielacie uchodźcom wojennym przebywającym w Mławie. Efekty zbiórki, jaką prowadzicie w swoim mieście, już przekroczyły moje najśmielsze oczekiwania. Jesteście wspaniałymi przyjaciółmi – najlepszymi, jakich tylko można sobie wymarzyć.

Dziś w Mławie i powiecie mławskim przebywa około 3000 uchodźców z Ukrainy – dzięki ludziom takim jak Wy możemy zapewnić im godne warunki pobytu: schronienie, żywność, leki, środki higieny osobistej i inne niezbędne rzeczy. Cieszę się, że już trzy europejskie miasta – Viernheim, Franconville i Moscufo (Włochy) – wspierają nas w tych działaniach. Dajecie nam wszystkim wiarę w lepszą przyszłość – w to, że razem możemy przetrwać ten wojenny kryzys i wyjść z niego obronną ręką.

W imieniu swoim i mieszkańców Mławy pozdrawiam serdecznie Ciebie i wszystkich mieszkańców Viernheim.

Sławomir Kowalewski

Burmistrz Miasta Mława”