W niedzielę VIII Festiwal Pieśni Żołnierskiej i Patriotycznej | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

W niedzielę VIII Festiwal Pieśni Żołnierskiej i Patriotycznej

Agnieszka Puzio-Dębska / 11 sierpnia 2016

Klub Seniora „Pogodny Uśmiech" serdecznie zaprasza na kolejny Festiwal Pieśni Żołnierskiej i Patriotycznej. Corocznie z okazji Święta Wojska Polskiego prezentują się zespołu seniorów w repertuarze piosenek żołnierskich. Na tegoroczny koncert Klub Seniora zaprosił gości z zewnątrz. Na deskach estrady w niedzielę, 14 sierpnia od godz. 17.00 zaprezentują się Dąbkowiacy, zespół „Sami Swoi" oraz mławska grupa „Pokolenie". Wystąpi również znany seniorom muzyk – Piotr Marlęga.

Zespół Dąbkowiacy ze wsi Dąbek (gm. Stupsk) koncertuje już od 8 lat pod opieką artystyczną Emilii Miłoszewskiej. W Mławie wystąpił już nie raz uświetniając nie tylko plenerowe uroczystości. Zespół „Sami swoi", który przyjedzie z Dzierzążni, gmina Płońsk, również koncertował już w naszym parku. Nasz rodzimy zespól „Pokolenie" utworzony został przy Klubie Seniora „Pogodny Uśmiech". Prezesem Klubu jest Henryk Kacprzak. Klub zrzesza około 70 osób i nadal przybywają nowe.

Organizacja festiwalu jest współfinansowana z budżetu Miasta Mława w ramach otwartego konkursu ofert w zakresie działań na rzecz kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury w 2016 roku.

W imieniu organizatora serdecznie zapraszamy!