W zdrowym ciele zdrowy duch – pierwszy film już wkrótce! | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

W zdrowym ciele zdrowy duch – pierwszy film już wkrótce!

Krzysztof Napierski / 09 kwietnia 2021

Leki i alkohol jako antidotum na stres? Zdecydowanie nie polecamy, zwłaszcza jeśli są ze sobą łączone. Takie środki mogą tylko zrujnować nasze zdrowie i wprawić nas jeszcze większe przygnębienie lub depresję. Zamiast nich proponujemy się trochę rozruszać. Ćwicz razem z nami – nic tak nie poprawia samopoczucia jak sport i solidna dawka endorfin!

Miasto Mława we współpracy z magazynem „Pory Roku” i Telewizją Mazury organizuje w tym roku cykl zajęć profilaktycznych online prowadzonych przez fizykoterapeutę (w pierwszym odcinku ćwiczenia poprowadzi Mariusz Krzemiński) oraz burmistrza Sławomira Kowalewskiego. Filmy będzie można obejrzeć na stronach internetowych www.mttv.pl i www.mlawa.pl oraz w mediach społecznościowych. W pierwszych trzech odcinkach fizykoterapeuta udowodni, jak doskonałym sposobem na poprawę nastroju i kondycji oraz znakomitą alternatywą dla używek jest aktywność fizyczna. W trzech kolejnych swoim bogatym doświadczeniem podzieli się z amatorami jazdy na rowerze i zdradzi kilka patentów na bezpieczne czerpanie frajdy z tej formy aktywności burmistrz Mławy Sławomir Kowalewski – były zawodowy kolarz klubów Jurand Ciechanów i CWKS Legia Warszawa.

Warto śledzić media internetowe i być z nami. Filmy polecamy szczególnie osobom w wieku produkcyjnym i seniorom, którzy zwłaszcza teraz – w związku z ograniczeniami pandemicznymi – obawiają się korzystać z niektórych form aktywności. Premierowy odcinek już w przyszłym tygodniu!

Zapraszamy także do lektury „Pór Roku”. Na łamach magazynu przez cały rok będą się ukazywały artykuły z opisami ćwiczeń. W pierwszym i czwartym kwartale będą to porady dla seniorów, natomiast w drugim i trzecim – dla rowerzystów.

Zadbajmy o siebie – postawmy na zdrową aktywność!

Projekt realizowany w ramach kampanii społecznej Burmistrza Miasta Mława „Spójrz trzeźwo – Mława jest piękna”.

KN / KSM