Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Wybory Prezydenta RP – II tura

Magdalena Grzywacz / 30 czerwca 2020

Przed nami II tura wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Do urn pójdziemy 12 lipca br. Poniżej podajemy informacje do kiedy trzeba załatwić ważne sprawy związane z innym głosowaniem niż bezpośrednie.

  • Do 30 czerwca 2020 r. można zgłaszać zamiar głosowania korespondencyjnego (dotyczy wyborców, którzy nie głosowali korespondencyjnie w I turza a na drugą turę chcą w taki sposób) osoby, które głosowały już korespondencyjnie w I turze automatycznie są zgłoszone do głosowania korespondencyjnego w II turze.
  • Do 3 lipca 2020 r. można złożyć wniosek o sporządzenie aktu pełnomocnictwa do głosowania (dotyczy wyborców, którzy nie wnioskowali o sporządzenie aktu pełnomocnictwa przed I turą głosowania) akty pełnomocnictwa do głosowania sporządzone przed I turą dotyczą również głosowania w II turze i nie trzeba składać ponownego wniosku w tej sprawie.
  • Do 7 lipca 2020 r. można złożyć wniosek o dopisanie do spisu wyborców w miejscu, w którym będzie się czasowo przebywało podczas II tury wyborów.
  • Do 10 lipca 2020 r. można pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania.

Marzena Lipińska / WSO / UMM