Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Zapraszamy na Powiatowe Święto Nauki i Miejski Dzień Dziecka

Krzysztof Napierski / 25 maja 2023

Najbliższe dni w Mławie upłyną pod znakiem wydarzeń adresowanych głównie do dzieci i młodzieży. Osoby zafascynowane nauką z pewnością zainteresuje Powiatowe Święto Nauki w I Liceum Ogólnokształcącym, wszyscy zaś z pewnością będą się świetnie bawić na Miejskim Dniu Dziecka. Zapraszamy!

Towarzystwo Miłośników Twórczości Tekli Bądarzewskiej w Mławie zaprasza do udziału w Powiatowym Święcie Nauki im. prof. Tadeusza Korzybskiego pod hasłem „Zrównoważony rozwój z Wyspiańczykami – 2023”. Uroczyste otwarcie wydarzenia rozpocznie się w środę 31 maja 2023 r o godz. 10:00 w sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego w Mławie. Następnie w programie w godzinach 10:30-11:00 przewidziano film edukacyjny o prof. Tadeuszu Korzybskim i wręczenie nagród zwycięzcom konkursów „W obiektywie matematyka” i „Moje miasto Mława”. W godzinach 11:15-13:15 zaplanowano gry edukacyjne „Zrównoważony rozwój – 2023” i wirtualną wystawę pt. „Wynalazki Leonarda da Vinci”. Zakończenie spotkania nastąpi o godz. 13:30. Wydarzenie odbędzie się pod patronatem Burmistrza Miasta Mława.

W niedzielę 4 czerwca będziemy świętować w Mławie Miejski Dzień Dziecka. Park zamieni się w centrum rozrywki, a na estradzie zobaczymy uczniów z mławskich placówek oświatowych i zespoły artystyczne Miejskiego Domu Kultury w Mławie. Dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji. Park będzie tętnił życiem, dlatego warto wybrać się na spacer ze swoimi pociechami i skorzystać z propozycji, z których większość będzie bezpłatna. W tym roku – podobnie jak w latach ubiegłych – gry, zabawy, animacje, warsztaty i konkursy dla dzieci przygotują przedstawiciele samorządowych jednostek kultury i sportu, placówek oświatowych, stowarzyszeń, fundacji, klubów sportowych oraz służb mundurowych.  Na potrzeby wydarzenia zaadaptowana zostanie niemal cała powierzchnia parku łącznie z estradą. Występy wokalne i taneczne na scenie rozpoczną się o godz. 13:00 i potrwają do późnych godzin popołudniowych. W tym czasie będzie można skorzystać również z oferty wszystkich podmiotów zaangażowanych w organizację wydarzenia oraz ofert handlowych wystawców. Szczegóły – TUTAJ.

Miejski Dom Kultury, Urząd Miasta Mława oraz Fundacja For Art zapraszają do wzięcia udziału w konkursach inspirowanych twórczością znanego na całym świecie kompozytora Victora Younga, w którego życiorysie przewija się wątek mławski. W tym roku ponownie, oprócz konkursu plastycznego „Malowanie muzyką” zapraszamy także do wzięcia udziału w konkursie literackim pt. „Gdzie są skrzypce Younga?”. Regulaminy i karty zgłoszenia są dostępne TUTAJ.

Konkurs dla kibiców przygotował MKS Mławianka Mława. Jego przedmiotem jest stworzenie hymnu klubu. Utwór powinien mieć nie mniej niż dwie zwrotki, w swojej treści powinien brzmieć motywująco, odnosić się do historii klubu oraz do symboli Mławianki (np. barw klubowych). Dodatkowo utwór powinien posiadać podkład muzyczny. Prace można wysyłać do 30 czerwca 2023 r. na adres mail: mksmlawaatgmail [dot] com. Klub poinformuje zwycięzcę o wygranej do 15 lipca. Organizator ma także prawo do odwołania konkursu w przypadku wpłynięcia zbyt małej liczby prac.

Cały czas do wspólnego rekreacyjnego biegania (nie na wyścigi) w ramach spotkań z cyklu „Biegaj w Mławie” zachęca Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mławie. Treningi są organizowane w soboty o 9:00 na powietrzu lub w obiektach zamkniętych – o miejscu najbliższego spotkania organizatorzy informują TUTAJ. Zajęcia są prowadzone pod okiem wykwalifikowanych trenerów.

oprac. KN

fot.: PxHere