Mława[0]

Opublikowane na: Mława (mlawa.um.gov.pl)

Autor: Cezary Lewandowski


Nominacja w kategorii Trener Roku 2015

Publikowane od
Publikowane do

Do tytułu Trener 2015 Roku działacze sportowi oraz dziennikarze lokalnych mediów zgłosili pięciu kandydatów. Prezentowane dyscypliny sportowe to: pływanie, piłka nożna, piłka siatkowa, lekkoatletyka oraz teakwondo/kickboxing. Warto prześledzić dokonania nominowanych trenerów i oddać swój głos!

T1 Michał Chlastosz, Klub Sportowy Płetwal Mława

[1]

Michał Chlastosz jest trenerem pływania II stopnia, trenerem Andżeliki Łyczek - wicemistrzyni Polski Juniorów od 2011 roku. W Klubie trenuje najstarszą i najbardziej zaawansowaną grupę zawodników. Jest dla nich zarówno trenerem jak i mentorem, potrafi zgromadzić wokół siebie dzieci i młodzież i zaszczepić w nich bakcyla sportu.

 

T2 Andrzej Karpiński, Miejski Klub Sportowy Mławianka Mława

[2]

Trener Andrzej Karpiński prowadzi drużynę Mławianki Mława z rocznika 2001, która została Mistrzem Okręgu Ciechanowsko-Ostrołęckiego wygrywając wszystkie mecze. Na jesieni podopieczni Andrzeja Karpińskiego reprezentowali miasto w Lidze Wojewódzkiej. Ponad to drużyna wygrała Ogólnopolski Turniej Summer City Cup, który został rozegrany w Mławie. Zawodnicy trenowani przez Pana Karpińskiego kontynuują karierę w klubach I i II-ligowych, takich jak Wisła Płock czy Legionovia Legionowo.

 

T3 Jan Kanowski, Klub Sportowy Zawkrze Mława, piłka siatkowa

[3]

Prowadził drużynę kadetów w II lidze, w której walczył o Mistrzostwo Mazowsza w piłce siatkowej organizowanej przez MWZPS. Drużyna zajęła 3 miejsce w II lidze kadetów. Absolwent AWF Warszawa, trener II klasy piłki siatkowej. Swoją pracę w klubie rozpoczął w 2013 roku. Aktualnie w klubie zajmuje się grupami mini siatkówki oraz kadeta. Jako zawodnik zdobywał największe sukcesy z mławskim klubem, jakimi były mistrzostwo III ligi wraz z awansem do II ligi, w czasie studiów również był siatkarzem AZS AWF WARSZAWA. Jako trener w 2015 roku awansował z drużyną kadetów do półfinału Mistrzostw Mazowsza II ligi mazowieckiej, a z zespołami mini siatkówki z sukcesami brał udział w turniejach Kinder+ Sport na szczeblu mazowieckim oraz na turniejach ogólnopolskich min. Starogardzie Gdańskim.

 

T4 Waldemar Łaszczych, Klub Sportowy Zawkrze Mława, lekkoatletyka

[4]

Zawodnicy prowadzeni przez trenera zdobyli w minionym roku 41 pkt w Ogólnopolskim Rankingu Współzawodnictwa dzieci i młodzieży. To mławski rekord! W zawodach centralnych jego zawodnicy zdobywali medale. Olga Pietrzak wywalczyła złoty medal i 2 srebrne, Rafał Sulwirski – srebrny,  Dominik Breński – złoty, Przemek Obłąkowski złoty medal i dwa razy wywalczył IV miejsca.

 

T5 Artur Możdżonek, Akademia Sztuk Walk SENSHI, taekwondo/kickboxing

[5]

Jest instruktorem klubu ASW Senshi. Sportowo zajmuje się m. in. taekwondo ITF jak i kickboxingiem. W czerwcu 2015 roku dwóch zawodników na Mistrzostwach Polski w Kickboxingu w Suszu zajęło 3 miejsca w walkach light contact. Ponadto w 2015r. objął funkcję Trenera Kadry Polski federacji WKSF (World Kickboxing&Karate Sport Federation - http://wksf.pl/kadra-polski ). Pan Artur swoją działalność trenerską opiera w dużym stopniu na profilaktyce. Dowodem na to jest wspieranie ogólnopolskiej kampanii społecznej „Łączy Nas sport nie narkotyki”  na północnym Mazowszu. Brał udział w spotkaniach z młodzieżą zagrożoną zjawiskami patologicznymi objaśniając cel kampanii i pozytywny wpływ sportowego trybu życia na charakter człowieka. Organizował zajęcia Taekwondo dla dzieci z Ośrodka Szkolno wychowawczego w Mławie.  Zorganizował turniej Taekwondo ITF dla dzieci i młodzieży w Wiśniewie SENSHI CUP. W 2015 roku organizował również bezpłatne zajęcia samoobrony dla kobiet oraz dla młodzieży w systemie Combat Hosinsul. Organizował seminaria Taekwondo ITF oraz Combat Hosinsul dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W roku 2015 stał się oficjalnie członkiem Polskiego Związku Instruktorów Służb Mundurowych.


Adres źródłowy: https://mlawa.um.gov.pl/artykul/nominacja-w-kategorii-trener-roku-2015