Mława[0]

Opublikowane na: Mława (mlawa.um.gov.pl)

Autor: Krzysztof Napierski


Honorowi Krwiodawcy nagrodzeni

Publikowane od

Podczas tegorocznego Jarmarku Wojciechowego Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski podziękował krwiodawcom i wręczył im pamiątkowe dyplomy. Podkreślił przy tym, że napawającym optymizmem jest fakt, że aż 75 osób zostało w tym roku nagrodzonych, co świadczy o tym, że w naszym otoczeniu jest wielu, którzy chcą się przyczynić do ratowania ludzkiego życia.

Burmistrz zaznaczył również, że wszyscy nagrodzeni krwiodawcy to młodzi ludzie, uczniowie lub absolwenci szkół średnich: - Spójrzcie państwo na tych młodych ludzi, na te dziewczęta i chłopców, którzy mają po kilkanaście lat. Te młode osoby uznały, że warto jest poświęcić się dla innych, warto jest pomagać. Ofiarowują oni ludziom największy dar, najdroższy lek, którego nie można wyprodukować – swoją krew. Kochani, jesteśmy z was dumni, że podjęliście decyzję, aby bezinteresownie nieść pomoc tym, którzy jej bardzo potrzebują, ratujecie w ten sposób ludzkie zdrowie, a niekiedy też życie. Mam dziś ogromną przyjemność, że mogę wręczyć wam dyplomy – powiedział burmistrz Kowalewski.

Wręczenie dyplomów odbyło się 13 lipca na Jarmarku Wojciechowym, przed budynkiem Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie. Tego dnia chętne osoby mogły również oddać honorowo krew w Sali Papieskiej Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej.

Wszystkim krwiodawcom serdecznie gratulujemy i życzymy wszelkiej pomyślności!

MP / UMM


Adres źródłowy: https://mlawa.um.gov.pl/artykul/honorowi-krwiodawcy-nagrodzeni