Mława[0]

Opublikowane na: Mława (mlawa.um.gov.pl)

Autor: Krzysztof Napierski


Bilety na Victor Young Jazz Festival Mława ’19 już dostępne!

Publikowane od

Już w połowie października – po raz pierwszy w naszym mieście – międzynarodowy Victor Young Jazz Festival. W sali kina z repertuarem wybitnego amerykańskiego kompozytora z mławskimi korzeniami wystąpią Kuba Stankiewicz i Jan Ptaszyn Wróblewski. To prawdziwa gratka dla miłośników muzyki jazzowej i filmowej. Bilety na to wyjątkowe wydarzenie są już do nabycia w Miejskim Domu Kultury.

17 i 18 października (czwartek i piątek) wybitni jazzmani przybliżą słuchaczom sylwetkę i twórczość związanego z Mławą i Mazowszem wybitnego kompozytora muzyki jazzowej i filmowej Victora Younga. Pierwszy dzień festiwalu rozpocznie o godz. 18.00 w Miejskim Domu Kultury w Mławie panel dyskusyjny „Victor Young: Mława > Hollywood”, w którym wezmą udział jazzmani Jan Ptaszyn Wróblewski i Kuba Stankiewicz, były konsul RP w Los Angeles Mariusz Brymora, historyk prof. Leszek Zygner i kompozytor muzyki filmowej Miro Kępiński. Po jego zakończeniu w sali kina koncert da zespół Jan Ptaszyn Wróblewski i Przyjaciele (godz. 19.30). Nazajutrz z koncertem wystąpi Kuba Stankiewicz Trio (19.00).

W Miejskim Domu Kultury można już nabyć bilety na to wyjątkowe wydarzenie. Karnet na oba dni festiwalu (panel dyskusyjny plus koncerty) kosztuje 50 zł, natomiast bilet na koncert – 30 zł. Serdecznie zapraszamy!

Organizatorami festiwalu są Burmistrz Miasta Mława i Fundacja For Art.

KN / UMM


Adres źródłowy: https://mlawa.um.gov.pl/artykul/bilety-na-victor-young-jazz-festival-mlawa-19-juz-dostepne