Mława[0]

Opublikowane na: Mława (mlawa.um.gov.pl)

Autor: Krzysztof Napierski


RX laureatem Bestsellerów Emipku 2019!

Publikowane od

Mławianin Rafał Sielawa (RX) został uhonorowany nagrodą Bestsellery Empiku 2019 w kategorii „muzyka filmowa” za album „Proceder. Żyć aż do bólu”. Pochodzący z Mławy i będący jednocześnie twarzą kampanii „Zamieszkaj w Mławie” DJ i producent muzyczny zwyciężył w tej kategorii m.in. ze znanym kompozytorem i muzykiem jazzowym Leszkiem Możdżerem.

Gala wręczenia nagród odbyła się 4 lutego br. w Warszawie. Relacja telewizyjna była transmitowana od godz. 20:15 na kanale TVN, gdzie mogliśmy obejrzeć triumf mieszkańca naszego miasta. Wyprodukowana przez niego płyta „Proceder. Żyć aż do bólu” promująca film „Proceder”, opowiadający o życiu jego zmarłego przyjaciela – rapera Tomasza Chady, zdobyła wielką popularność
i uznanie wśród słuchaczy, ciesząc się też dużą sprzedażą.

Oprócz albumu RX-a, nominowane były:

  • „Ikar. Legenda Mietka Kosza”, muzyka z filmu – Leszek Możdżer; Wydawnictwo Agora;
  • „Kraina lodu 2”, muzyka z filmu; Universal Music Polska;
  • „Last Christmas”, muzyka z filmu; Sony Music Entertainment;
  • „Pewnego razu... w Hollywood”, muzyka z filmu; Sony Music Entertainment.

Odbierający z rąk Dawida Podsiadły nagrodę Bestseller Empiku 2019, Rafał Sielawa nie krył wzruszenia. Otrzymaną statuetkę zadedykował zmarłemu przed dwoma laty przyjacielowi. – Jestem naprawdę w szoku. Jestem gościem, który zawsze raczej w siebie nie wierzył. Pochodzę ze skromnej rodziny nauczycielskiej, która zaszczepiła we mnie miłość do muzyki. Jestem w szoku, że ta miłość do muzyki zaprowadziła mnie aż tutaj. Tę nagrodę chciałbym zadedykować Tomkowi Chadzie. Tomek, to jest dla Ciebie. Dziękuję! – powiedział RX.

Zwycięstwo mławianina skomentował burmistrz miasta Sławomir Kowalewski: – Bardzo się cieszę, że nagroda trafiła do Rafała Sielawy. Warto podkreślić, że to kolejny artysta będący twarzą kampanii społecznej „Zamieszkaj w Mławie”, który odniósł ogólnopolski sukces. To przekłada się również na popularność naszego miasta – powiedział Sławomir Kowalewski.

Laureatowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych, wspaniałych sukcesów!

MP / UMM


Adres źródłowy: https://mlawa.um.gov.pl/artykul/rx-laureatem-bestsellerow-emipku-2019