Mława[0]

Opublikowane na: Mława (mlawa.um.gov.pl)

Autor: Krzysztof Napierski


Dni Mławy

Publikowane od

Dni Mławy to coroczne obchody, podczas których mieszkańcy świętują kolejne rocznice nadania Mławie praw miejskich. Odbywającym się podczas święta występom gwiazd polskiej i zagranicznej sceny muzycznej towarzyszy szereg atrakcji, które przyciągają ludzi z najodleglejszych zakątków kraju. Podczas tych kilku dni Mława zmienia się w centrum życia kulturalnego. Jest to doskonała okazja do zaprezentowania prac lokalnych rzemieślników, zbiorów kolekcjonerskich, spotkań z osobami należącymi do związków twórców, a niekiedy nawet pasjonatami czterech kółek.

Na Jarmark Wojciechowy i Mławskie Targi Przemysłowe przyjeżdżają artyści i przedsiębiorcy, których produkty odznaczają się nierzadko polskim znakiem jakości i wysokim poziomem artyzmu. Wyjątkowa atmosfera, energetyczna muzyka, eventy i parady, wystawy fotograficzne czy konkursy to jasne punkty imprezy, jaką są Dni Mławy. Na dużej scenie podczas trwającego dwa dni festiwalu gościliśmy już takie gwiazdy jak: Red Lips, Lady Punk, Mrozu, Golden Life, Lou Bega, zespół Bajm czy Sztywny Pal Azji. Gwoździem programu są również występy artystów muzyki disco polo, które skupiają szeroką grupę słuchaczy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Dni Mławy w 2019 roku.

MDK w Mławie

fot.: Krzysztof Napierski

Coroczna impreza w wyjątkowym klimacie: Dni Mławy – świętujcie je wspólnie z nami!

Każdego roku w lipcu organizujemy największe wydarzenie kulturalne w naszym mieście: Dni Mławy. Ten dwudniowy event stanowi ważne święto, upamiętniające 1429 r., kiedy Mława otrzymała prawa miejskie. Dni Mławy to czas zabawy i radości dla całych rodzin. Stałym punktem imprezy jest Jarmark Wojciechowy, na który zjeżdżają się wystawcy z całej Polski. Podczas Jarmarku można poznać bliżej kulturę ludową i zakupić produkty bezpośrednio od rzemieślników. Oprócz pokazów tkactwa czy garncarstwa, podczas Dni Mławy przewidziane są inne atrakcje: koncerty gwiazd (Summer City Festival), zapierające dech w piersiach widowiska, oficjalne parady i liczne konkursy. Stałym elementem wydarzenia jest pamiątkowe zdjęcie wszystkich Mławian, przybyłych na Jarmark oraz przyznanie Nagrody Mławianina Roku. Chcąc być na bieżąco z informacjami na temat Dni Mławy, zachęcamy do śledzenia Aktualności, które zamieszczamy na naszej stronie.


Adres źródłowy: https://mlawa.um.gov.pl/artykul/dni-mlawy