Mława[0]

Opublikowane na: Mława (mlawa.um.gov.pl)

Autor: Krzysztof Napierski


Pierwsze serce – dla Oskara. Zbieramy dalej!

Publikowane od

Ustawiony przy mławskim ratuszu w ramach kampanii „Miej serce, wrzuć nakrętkę” wielki zbiornik w kształcie serca już zapełnił się nakrętkami. Jego zawartość przekazaliśmy pierwszym beneficjentom naszej akcji. Środki pozyskane ze sprzedaży nakrętek zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację chorego chłopca – Oskara.

Oskar otrzyma też zawartość serca, gdy zapełni się ono po raz drugi, gdyż rodzice chłopca zadeklarowali chęć dalszego udziału w akcji. Zachęcamy wszystkich do zapełniania pojemnika nakrętkami, które w gospodarstwie domowym stają się zwykłym odpadem, a dzięki naszej inicjatywie mogą przyczynić się do pomocy w leczeniu lub nawet uratowania ludzkiego życia.

Przypominamy, że osoby potrzebujące lub ich opiekunowie, którzy chcieliby wziąć udział w naszej kampanii, mogą się zgłaszać do Wydziału Komunikacji Społecznej i Medialnej (pokój nr 5) Urzędu Miasta Mława. Po zapełnieniu pojemnika nakrętkami, będą one przekazywane odbiorcom w ciągu 24 godzin od momentu poinformowania ich o gotowości materiału do wydania. O kolejności wydawania nakrętek odbiorcom decyduje kolejność rejestracji odbiorców w systemie organizatora. Każde kolejne wydanie nakrętek nastąpi po zapełnieniu pojemnika surowcem wtórnym. W przypadku rezygnacji odbiorcy z odbioru nakrętek, zebrany surowiec zostanie wydany następnemu odbiorcy w kolejce. Odbiorca może przystąpić do akcji w dowolnym momencie jej trwania. Szczegółowy regulamin akcji i karta zgłoszeniowa są dostępne w załączniku pod tekstem.

Zbiórka nakrętek to inicjatywa, dzięki której wtórnie wykorzystujemy plastik, równocześnie pomagając potrzebującym. Serce na Starym Rynku – ufundowane przez Grzegorza Maksymowicza – jest kolejnym koszem, do którego mławianie mogą wrzucać nakrętki. Z inicjatywy społeczników podobne pojemniki na nakrętki stanęły wcześniej na mławskich osiedlach mieszkaniowych.

KSM


Adres źródłowy: https://mlawa.um.gov.pl/artykul/pierwsze-serce-dla-oskara-zbieramy-dalej