Mława[0]

Opublikowane na: Mława (mlawa.um.gov.pl)

Autor: Krzysztof Napierski


Zapraszamy na festiwal „Mazowsze Północne. Ziemia Nieznana”

Publikowane od

Czy Mazowsze Północne można porównać do tajemniczej Atlantydy? A może do ukrytej w głębi ziemi Lemurii? Tak głęboko skrywają się tu ślady dawnej, bogatej obyczajowości. Odkrywają je w swoim projekcie „Mazowsze Północne. Ziemia Nieznana” mławianin Janusz Prusinowski i Fundacja Wszystkie Mazurki Świata. W ramach inicjatywy w przyszłym tygodniu czeka nas w Mławie wspaniały festiwal z koncertami, warsztatami i zajęciami dla całych rodzin oraz zabawą taneczną. Zapraszamy!

W ramach festiwalu zaplanowano koncerty w szkołach powiatu mławskiego między 4 a 8 października i otwarte warsztaty muzyczne w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Mławie we wtorek 5 października w godz. 16:30-18:30. Najwięcej atrakcji czeka nas w sobotę 9 października. Tego dnia w Miejskim Domu Kultury w Mławie odbędą się warsztaty taneczne „Tańce spod Mławy” dla dzieci w wieku od 7 lat (godz. 10:00-11:30) i dla dorosłych (12:00-14:30), koncert „Muzyka Mazowsza Północnego” w wykonaniu zespołu Janusz Prusinowski Kompania i Goście (18:30) oraz zabawa taneczna (20:00). Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej będzie natomiast gospodarzem zajęć „Pająki – domowe ozdoby sprzed wieków” prowadzonych przez Kaję Prusinowską oraz gospodynie wiejskie z Mławy i Otoczni, a adresowanych do rodzin z dziećmi (13:00-15:00).

Wstęp na wszystkie wydarzenia – wolny. Organizatorem festiwalu jest Fundacja Wszystkie Mazurki Świata. Projekt „Mazowsze Północne. Ziemia Nieznana” objęli patronatem Burmistrz Miasta Mława i Powiat Mławski. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska 2021.

Więcej o projekcie można przeczytać TUTAJ, natomiast o festiwalu – na plakacie załączonym poniżej.

KN / KSM


Adres źródłowy: https://mlawa.um.gov.pl/artykul/zapraszamy-na-festiwal-mazowsze-polnocne-ziemia-nieznana