Mława[0]

Opublikowane na: Mława (mlawa.um.gov.pl)

Autor: Krzysztof Napierski


Hulajnogi dla laureatek konkursu promującego bezpieczeństwo

Publikowane od

Iga Grzywaczewska z klasy II a Szkoły Podstawowej nr 3 w Mławie i Magda Wichowska z klasy VIII Szkoły Podstawowej w Niedzborzu zwyciężyły w organizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Mławie konkursie plastycznym „Ekipa – T.A.K. Bezpieczeństwo”. Konkurencję miały niemałą, w sumie bowiem na artystyczne zmagania zgłoszono 233 prace. Swoim patronatem objęli konkurs i ufundowali nagrody Burmistrz Miasta Mława, Starosta Mławski i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Ciechanowie.

Nagrody główne – hulajnogi – wręczyli laureatkom pierwszych miejsc podczas kameralnego podsumowania konkursu w Galerii Foyer Miejskiego Domu Kultury w Mławie Zastępca Burmistrza Miasta Mława Szymon Zejer i Starosta Mławski Jerzy Rakowski. Gratulacje złożyła im także prowadząca spotkanie asp. szt. Anna Pawłowska – Oficer Prasowa Komendy Powiatowej Policji w Mławie. Jak się dowiedzieli jego uczestnicy, w związku z tak dużą liczbą zgłoszonych na konkurs prac, jurorzy zdecydowali o przyznaniu 25 wyróżnień – nagrody dla autorów tych prac zostaną im przekazane w późniejszym terminie.

Przedmiotem konkursu było stworzenie komiksu o przygodach Superbohaterów – Tomka, Aśki i Kacpra – lub innej pracy plastycznej, której bohaterami są Dzieci – Superbohaterowie dbający o bezpieczeństwo własne i innych w drodze do szkoły. Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych: uczniów klas I-III i uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych. Nagrodzone prace można obecnie podziwiać w Galerii Foyer.

KN / KSM


Adres źródłowy: https://mlawa.um.gov.pl/artykul/hulajnogi-dla-laureatek-konkursu-promujacego-bezpieczenstwo