Mława[0]

Opublikowane na: Mława (mlawa.um.gov.pl)

Autor: Urszula Adamczyk


Czerwone pojemniki na małe elektrośmieci

Publikowane od

Mieszkańcy Mławy mają do dyspozycji sześć pojemników rozstawionych na terenie miasta przeznaczonych na zużyte baterie oraz sprzęt elektryczny i elektroniczny o wymiarach do 50 cm. W ten sposób szybko, łatwo i w sposób bezpieczny dla środowiska mogą pozbyć się elektroodpadów ze swoich domów i mieszkań.

Elektryczne śmieci to wszystkie urządzenia działające na prąd lub baterie, a więc telefony, laptopy, aparaty fotograficzne, komputery, tostery, ciśnieniomierze, zabawki elektroniczne itp. Przypominamy, że w pojemniku mieści się sprzęt o szerokości lub długości do 50 cm. Większy mławianie mogą oddawać do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Płockiej 102. PSZOK dostępny jest w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 7:00-15:00 oraz w soboty w godzinach 8:00-12:00.

We wrześniu będzie również prowadzona kolejna zbiórka mobilna odpadów wielkogabarytowych od mieszkańców miasta oraz kompletnego zużytego sprzętu – również większego. Harmonogram odbioru jest dostępny TUTAJ.

Czerwone pojemniki zostały ustawione w Mławie w styczniu, dzięki przystąpieniu miasta do ogólnopolskiego projektu Elektryczne Śmieci. Z części odzyskanych surowców i materiałów powstają ule z recyklingu oraz dzieła sztuki w nurcie trash art. Projekt Elektryczne Śmieci realizowany jest przez Miasto, Fundację Odzyskaj Środowisko, MB Recycling oraz organizację odzysku AURAEKO i jest całkowicie bezpłatny.

Lista lokalizacji czerwonych pojemników:

    ul. Osiedle Książąt Mazowieckich w pobliżu bloku nr 30,

    ul. Targowa w pobliżu marketu Carrefour,

    ul. Mikołaja Kopernika przy stadionie MOSiR Mława,

    ul. Osiedle Młodych w pobliżu bloku nr 4,

    ul. Stanisława Moniuszki w pobliżu sklepu Groszek,

    ul. Studzieniec w pobliżu marketu Bricomarche.

 

KSM

Adres źródłowy: https://mlawa.um.gov.pl/artykul/czerwone-pojemniki-na-male-elektrosmieci