Mława[0]

Opublikowane na: Mława (mlawa.um.gov.pl)

Autor: Urszula Adamczyk


Nawet 136 tys. zł na docieplenie domu i wymianę pieca

Publikowane od

Z programu Czyste Powietrze można otrzymać wsparcie na docieplenie ścian, dachu, wymianę okien i drzwi, zainstalowanie wentylacji z odzyskiem ciepła oraz wymianę starego pieca na efektywne źródło ciepła.

Zgodnie ze zmianami w programie w 2023 r., dofinansowanie może wynieść nawet do 136 tys. zł. Tak wysokie bezzwrotne wsparcie możliwe jest z uwagi na  podniesienie poziomów dotacji na poszczególne elementy termomodernizacji.

Przed przystąpieniem do programu, warto jest wykonać audyt energetyczny – to dokument opracowany przez specjalistę, który pokazuje co w domu należy docieplić, zainstalować i wymienić w ramach termomodernizacji, aby była ona kompleksowa. Umożliwia to otrzymanie najwyższej dotacji, a później płacenie niższych rachunków. Do programu może przystąpić każdy, kogo roczny dochód  nie przekracza 135 tys. zł.
Teraz jest najlepszy czas na złożenie wniosku, znalezienie wykonawcy i przeprowadzenie inwestycji, aby spokojnie zdążyć przed kolejnym sezonem grzewczym
O program można dopytać w Urzędzie Miasta Mława w punkcie konsultacyjno- informacyjnym. Oferujemy wsparcie otrzymasz wsparcie w przygotowaniu i złożeniu wniosku do programu Czyste Powietrze.
Na pytania znajdziecie Państwo odpowiedź również TUTAJ i TUTAJ.


Adres źródłowy: https://mlawa.um.gov.pl/artykul/nawet-136-tys-zl-na-docieplenie-domu-i-wymiane-pieca