Mława[0]

Opublikowane na: Mława (mlawa.um.gov.pl)

Autor: Krzysztof Napierski


III Piknik Archiwalny i wystawa poświęcona Kopernikowi

Publikowane od

We wtorek 6 czerwca 2023 r. o godz. 12:00 na estradzie w parku miejskim w Mławie nastąpi uroczyste otwarcie wystawy „Kiedy Ziemia przestała być Centrum Wszechświata. Kopernikana w Archiwach Państwowych”.

Wydarzenie uświetni program artystyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie. Podczas wydarzenia nastąpi wręczenie nagród laureatom konkursu fotograficznego dla szkół podstawowych „Kopernik jak żywy”. Wystawa będzie eksponowana w parku miejskim, na deptaku przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego do 20 czerwca br.

Również we wtorek 6 czerwca br. w godz. 11:00-15:00 na deptaku przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w Mławie odbędzie się III Piknik Archiwalny, organizowany przez mławski Oddział Archiwum Państwowego w Warszawie z okazji Międzynarodowego Dnia Archiwów przypadającego corocznie 9 czerwca. Na przybyłych gości zaplanowano szereg atrakcji, m.in.:

  • zwiedzanie wystawy plenerowej „Kopernik też był archiwistą”, eksponowanej na ogrodzeniu parku miejskiego od strony ulicy Żeromskiego do 20 czerwca br.,
  • punkt konsultacyjny dla domowych archiwistów,
  • gry i zabawy dla najmłodszych (m.in. gra archiwalna, puzzle, kolorowanki, krzyżówki, szkice drzewa genealogicznego);
  • warsztaty kaligraficzne.

PK / AP

Do pobrania

Adres źródłowy: https://mlawa.um.gov.pl/artykul/iii-piknik-archiwalny-i-wystawa-poswiecona-kopernikowi