Mława[0]

Opublikowane na: Mława (mlawa.um.gov.pl)

Autor: Magdalena Grzywacz


UWAGA! Zużyty sprzęt wystawiaj w dniu zbiórki!

Publikowane od

Na ulicach miasta trwa zbiórka mobilna odpadów wielkogabarytowych. W ramach zbiórki bezpośrednio z posesji jest odbierany między innymi zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, ale tylko kompletny.

Wymóg taki wynika przede wszystkim z możliwości przekazania tych odpadów do dalszego przetworzenia i odzysku. Samej obudowy lodówki nikt nie chce przyjąć, bo cenne „odpadowo” jest wnętrze urządzenia – np. agregat. Wiedzą  o tym doskonale nieznane nam osoby, które bez zgody i wiedzy właścicieli posesji i sprzętu AGD/RTV wystawionego do odbioru wymontowują z niego wartościowe elementy. Czynią to najczęściej pod osłoną nocy. Sprzęt po rozmontowaniu nie zostaje odebrany w ramach zbiórki (bo jest niekompletny), i właściciel zostaje z kłopotem. Mamy sygnały, od mieszkańców i od pracowników firmy odbierającej odpady, że liczba takich przypadków w naszym mieście rośnie.

Dlatego prosimy, aby wystawiać odpady wielkogabarytowe i elektrośmieci przed posesję dopiero rano (przed godzina 6:00) w dniu planowanej zbiórki!

O czujność i monitoring w tym względzie prosimy także zarządców budynków wielolokalowych, w których jest swobodny dostęp do miejsc gromadzenia odpadów. Wszelkie niepokojące sygnały prosimy bezzwłocznie przekazywać do Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

IP UMM

Adres źródłowy: https://mlawa.um.gov.pl/artykul/uwaga-zuzyty-sprzet-wystawiaj-w-dniu-zbiorki